Nowe akcje i działania w Ośrodku Zdrowia

Dorota Leń | Wtorek 13.11.2012 aktualizacja: 19.11.2012, 18:12
Badania spirometryczne, wyjazdy dzieci do Wojnowa, mammografia dla kobiet, badanie cholesterolu to kolejne działania i akcje prowadzone przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Prusicach, do których chętnie zapraszamy mieszkańców Gminy Prusice.

Spirometria trzy razy w tygodniu

Spirometria to pomiar oddychania. Podczas badania spirometrycznego mierzy się pojemność płuc, czyli objętość powietrza jaką można nabrać podczas najgłębszego wdechu lub wydychając z płuc podczas najsilniejszego wydechu. Drugą cechą płuc badaną podczas spirometrii jest szybkość wydechu czyli maksymalna objętość powietrza jaką badany wydycha podczas pierwszej sekundy gwałtownego wydechu.

– Zapraszamy na bezpłatne badania spirometryczne dla zadeklarowanych pacjentów, które można wykonać trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki od godz. 11 do 14 – podkreśla pielęgniarka koordynująca w ZOZie Agnieszka Opałka.

Zmierz swój cholesterol

Ośrodek Zdrowia w Prusicach zaprasza wszystkich zadeklarowanych pacjentów na bezpłatne badania poziomu cholesterolu, które można wykonać trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki od godz. 8 do 16.

Jak podkreśla Agnieszka Opałka, pielęgniarka koordynująca badanie poziomu cholesterolu to badanie przesiewowe - krew jest pobierana z palca.

Mammografia dla wszystkich kobiet

We wtorek 11 grudnia będzie możliwość wykonania badania mammograficznego. Potencjalne pacjentki zostały poinformowane drogą listowną. Jednak jeśli badaniem są zainteresowane, te Panie, które nie otrzymały przesyłki listownej powinny czuć się również zaproszone.

Na ferie do Wojnowa

Zakład Opieki Zdrowotnej w Prusicach zaprasza dzieci od 6 do 16 lat na kolejny wyjazd - pobyt sanatoryjny - do Szpitala Rehabilitacyjno - Leczniczego w Wojnowie, który odbędzie się w trakcie ferii szkolnych od 24 stycznia do 14 lutego 2013 roku. Dojazd i powrót dzieci jest zapewniony przez Urząd Miasta i Gminy Prusice. Ilość miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Panią Agnieszką Opałką w Ośrodku Zdrowia w Prusicach 71 312 62 91

|