Pikniki rodzinne w Skokowej i Chodlewku już za nami

Bartosz Kurzepa | Wtorek 22.08.2017 aktualizacja: 11.09.2017, 13:36
W minioną sobotę, 19 sierpnia, w naszej gminie odbyły się dwa pikniki rodzinne. W Skokowej zorganizowano trzecią edycję Pikniku Rodzinnego, a w Chodlewku Piknik Rodzinny połączony z oficjalnym otwarciem boiska.

Pikniki rodzinne to doskonały pomysł integracji mieszkańców, sprzyjające spotkaniom z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi i sąsiadami. Podczas tych wydarzeń każdy może znaleźć jakieś atrakcje dla siebie i swoich bliskich, swoją przestrzeń do odpoczynku i wspólnej zabawy.

W Skokowej piknik miał charakter rekreacyjno-kulturalny, odbył się m. in. mecz piłki siatkowej, zorganizowano kącik malucha, przejażdżki kucykiem, można było poskakać na zamku dmuchanym. Przeprowadzono różnego rodzaju konkursy: konkurs na „Skokowskie ciasto z owocami leśnymi” oraz konkurs plastyczny „Wakacje moich marzeń”. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „II Dziecięca mini lista przebojów”. Każdy mógł wziąć udział w zaproponowanych formach atrakcji, jeśli miał tylko ochotę, a chętnych nie brakowało. Dzięki takiemu zaangażowaniu uczestników zabawy wzbudziły wiele niezapomnianych emocji. Piknik zakończono zabawą taneczną z zespołem Pajaroma & DJ Crazy Night.

W Chodlewku, podobnie jak w Skokowej, piknik miał zachęcić mieszkańców do wspólnej zabawy i aktywności fizycznej. Wiele śmiechu towarzyszyło meczowi kawalerowie-żonaci umożliwiając młodym mieszkańcom wsi zmierzenie się we wspólnej sportowej zabawie tej konkurencji. Innymi atrakcjami jakie zostały zapewnione wszystkim uczestnikom były m. in.: turniej w piłkarzyki, rzuty do kosza, konkurs zręcznościowy „sprytny rolnik”, konkurs dla dzieci hula-hop, konkurs szybka gospodyni „ubijanie piany” i wiele innych. Zabawa taneczne prowadzona była przez Zespół AKORD i trwała aż do rana.

Mieszkańcy oraz urlopowicze i goście z naszej gminy, którzy w sobotę odwiedzili Chodlewko i Skokową z pewnością nie żałowały swojej decyzji i zapewniały, że ponownie pojawią się na kolejnych piknikach.

 

|