Prusickie Centrum Fitness uroczyście otwarte

Dorota Leń | Niedziela 19.01.2014 aktualizacja: 19.01.2014, 18:31
Najnowocześniejszy obiekt jedyny w swoim rodzaju w okolicy, którego nie jeden wrocławianin może pozazdrościć wyposażony w najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt do ćwiczeń, siłownię, salę fitness, salę do Indoor Cyclingu z konsolą My Ride, saunę i wiele innych ciekawych rzeczy, czyli mowa o Prusickim Centrum Fitness. Wielkie otwarcie miało miejsce w pierwszy weekend stycznia. Inwestycja kosztowała Gminę Prusice ponad milion złotych, jednak efekt końcowy jest zniewalający.

 

 

Prusickie Centrum Fitness powstało w budynku Zespołu Szkół w Prusicach przy ulicy Żmigrodzkiej. Wejść do obiektu można od strony Orlika, niezależnie od reszty szkoły.

Uroczyste otwarcie innowacyjnego przedsięwzięcia


W niedzielę 5 stycznia nadszedł długo oczekiwany moment  na który czekali Mieszkańcy Gminy Prusice, jakim było otwarcie Prusickiego Centrum Fitness. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Kazimiera Rusin, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, ks. Proboszcz Bernard Świst, Projektant Marcin Rześniowiecki, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Jacek Jaskuła oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Renata Cybulska – Kaczałko. 

 

- Powstał w moim odczuciu najnowocześniejszy i najładniejszy obiekt tego typu na północ od Wrocławia. Może on śmiało rywalizować z tymi, które znajdują się we Wrocławiu. mamy tu bardzo nowoczesny sprzęt do ćwiczeń kardio jak i do ćwiczeń siłowych, mamy świetnie przeszkolonych instruktorów do prowadzenia zajęć grupowych. Mam nadzieje, że obiekt będzie służył nie tylko mieszkańcom Prusic, ale i całego powiatu trzebnickiego mówił podczas uroczystego otwarcia Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz

W uroczystym otwarciu obiektu wzięli udział również Radni Miasta i Gminy Prusice, radni powiatowi, dyrektorzy jednostek oraz inni zaproszeni goście, a także Mieszkańcy Gminy Prusice i nie tylko.

 

Obejrzyj film z otwarcia Prusickiego Centrum Fitness:

https://www.youtube.com/watch?v=JGTye4qrfz8

 

Aktywnie dni otwarte Prusickiego Centrum Fitness

W sobotę 4 stycznia 2014 roku z Prusickiego Centrum Fitness mogło skorzystać trzydziestu szczęśliwców wylosowanych w konkursie facebookowym, którzy otrzymali VIPowskie wejściówki mogło wejść na zajęcia w PCF.

W niedzielę 5 stycznia 2014 roku Prusickie Centrum Fitness dla zwiedzających było otwarte w godzinach 15 – 20. W trakcie dnia zostały przeprowadzone konkurencje oraz konkursy na siłowni

Poniedziałek 6 stycznia 2014 roku to był dzień przede wszystkim aktywnych bezpłatnych zajęć grupowych, które były licznie oblegane przez zainteresowanych. Wśród zajęć miały miejsce:  Indoor Cycling, step, ABT, pilates, joga, zumba oraz latino dance. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia zumby prowadzone przez Dorotę Niemczurę oraz zajęcia taneczny, które poprowadził Marek Hajduk.

Przez dni otwarte Prusickie Centrum Fitness odwiedziły tłumy mieszkańców Gminy Prusice, a także mieszkańców Powiatu Trzebnickiego.

 

Najlepszy i najnowocześniejszy sprzęt

Prusickie Centrum Fitness składa się składa się z dwóch części – części głównej - siłowni oraz sali fitness.

Sala fitness powstała z przebudowy starych szatni. Dzięki niej, dzieci z Zespołu Szkół w godzinach szkolnych, otrzymały nowoczesną salę do zajęć nauki wychowania fizycznego wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń, rzutnik multimedialny oraz nagłośnienie.

Natomiast popołudniu na sali odbywają się zajęcia grupowe Prusickiego Centrum Fitness, takie jak:  zumba, step, TBC, pilates czy też nowoczesny Indoor Cycling, czyli jazda na rowerku stacjonarnym przy rytmach muzyki oraz wyświetlanych filmach, które sprawią, że uczestnicy poczują się jakby jechali ulicami Madrytu czy też malowniczymi trasami w Wielkim Kanionie w USA.

- Chcemy aby z Prusickiego Centrum Fitness korzystali wszyscy mieszkańcy Gminy niezależnie od wieku, dlatego w ofercie mamy już zajęcia dla mieszkańców w wieku 50 + oraz dla Uniwersytetu III Wieku – podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz dodając: – Planujemy również zajęcia dla najmłodszych

Część główna składa się z siłowni, gdzie oprócz maszyn siłowych – ciężarki, atlasy, ławeczki, znajdują się rowerki stacjonarne, maszyny eliptyczne, ergowiosła oraz nowoczesne bieżnie z monitorami, które w zależności od tego, co będziemy chcieli oglądać, wyświetlą nam wizualizację trasy, ulubiony program tv, pozwolą sprawdzić pocztę e-mailową, a nawet pochwalić się swoim treningiem na Facebooku.

 

Z urządzeń można korzystać przy dźwiękach energicznej muzyki oraz obrazach wyświetlanych na zamontowanych w sali telewizorach. Po wysiłku można odprężyć się w SPA, gdzie oprócz sauny można położyć się na leżaku i nabrać sił przy relaksacyjnej muzyce oraz ściance solnej.

Po wysiłku i ćwiczeniach można również napić się kawy lub napojów serwowanych w recepcji.

 

 

Jak się zapisać do Prusickiego Centrum Fitness?

Zapisy na zajęcia grupowe w Prusickim Centrum Fitness odbywają się online. Trzeba odwiedzić stronę internetową pod adresem https://prusice-cms.efitness.com.pl/, następnie zarejestrować się oraz kolejno zalogować.

Osoby, które nie mogą się zarejestrować, tzn. że nie ma ich w systemie. W związku z tym proszone są o kontakt z Prusickim Centrum Fitness w celu uzupełnienia danych, zaś osoby, które zapisały się w PCF osobiście nie muszą się rejestrować.

Natomiast do zapisów można się zalogować używając jako LOGINU: ADRESU E-MAIL LUB PESELU.

Jeśli chodzi o hasło można je otrzymać:

- osobiście – odwiedzając Prusickie Centrum Fitness – UL. ŻMIGRODZKA 43, PRUSICE

- telefonicznie – dzwoniąc pod numer telefonu: 71 740 00 58

- e-mailowo – pisząc na adres fitness@prusice.pl

- na facebooku – pisząc wiadomość prywatną na fanpage PRUSICKIEGO CENTRUM FITNESS:https://www.facebook.com/prusickie.centrum.fitness?fref=ts


Jak jest czynne PRUSICKIE CENTRUM FITNESS?

Prusickie Centrum Fitness czynne jest w następujących godzinach:

- PONIEDZIAŁEK – WTOREK: 15.00 – 22.00

- ŚRODA – SOBOTA – 9.00 – 22.00

- NIEDZIELA – 14.00 – 20.00


 

Ile kosztuje wejście na siłownię lub na zajęcia grupowe, a po ile jest karnet?


 

CHCESZ POĆWICZYĆ NA ZAJĘCIACH GRUPOWYCH ZAPISZ SIĘ ONLINE:

https://prusice-cms.efitness.com.pl/

 


 

GRAFIK OD 20 STYCZNIA 2014 ROKU

TUTAJ POBIERZ GRAFIK

 

 

JAK MASZ PYTANIE ODWIEDŹ PRUSICKIE CENTRUM FITNESS OSOBIŚCIE, ALBO ZADZWOŃ LUB NAPISZ:

UL. ŻMIGRODZKA 43, PRUSICE

71 740 00 58

fitness@prusice.pl

https://www.facebook.com/prusickie.centrum.fitness?fref=ts

 

DO POBRANIA:

- REGULAMIN PCF

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 - TRENUJ, ĆWICZ I KORZYSTAJ Z PRUSICKIEGO CENTRUM FITNESS

|