PULMONOLOG I BADANIA SPIROMETRYCZNE W OŚRODKU ZDROWIA

Dorota Leń | Niedziela 18.11.2012 aktualizacja: 24.11.2012, 12:22
W środę 12 grudnia w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Prusicach będzie przyjmował bezpłatnie lekarz specjalista – pulmonolog. Przed wizytą u lekarza warto wykonać badanie spirometryczne, co można zrobić trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki w Ośrodku Zdrowia.

Spirometria to pomiar oddychania. Podczas badania spirometrycznego mierzy się pojemność płuc, czyli objętość powietrza jaką można nabrać podczas najgłębszego wdechu lub wydychając z płuc podczas najsilniejszego wydechu. Drugą cechą płuc badaną podczas spirometrii jest szybkość wydechu czyli maksymalna objętość powietrza jaką badany wydycha podczas pierwszej sekundy gwałtownego wydechu.

– Zapraszamy na bezpłatne badania spirometryczne dla zadeklarowanych pacjentów, które można wykonać trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i piątki od godz. 11 do 14 – podkreśla pielęgniarka koordynująca w ZOZie Agnieszka Opałka dodając: – Wszystkich zainteresowanych grudniową wizytą u pulmonologa zapraszamy do wcześniejszych zapisów w Ośrodku Zdrowia w Prusicach.

W razie jakichkolwiek pytań, a także zapisów prosimy o kontakt z Panią Agnieszką Opałką w Ośrodku Zdrowia w Prusicach 71 312 62 91

|