Trwa remont drogi we Wszemirowie

Paweł Grzyb | Piątek 17.02.2012 aktualizacja: 20.02.2012, 13:36
Remont drogi we Wszemirowie
Remont drogi we Wszemirowie / UMiG Prusice
W ostatnim czasie rozpoczął się remont drogi we Wszemirowie. Cały koszt inwestycji to ok. 920 tys. zł, a jej zakończenie planowane jest na czerwiec 2012 roku.

Sukcesywnie władze Gminy Prusice dążą do remontowania i poprawiania stanu dróg na naszym terenie. Jedną z inwestycji jest wykonanie nowej drogi we Wszemirowie o szerokości 5 m i na długości ok. 1km 700m. Oprócz tego wyremontowane zostaną zjazdy rolne, indywidualne i publiczne, a także zostaną odnowione wpusty deszczowe. Remont obejmie także zatokę autobusową wraz z chodnikiem przy niej. Zostanie poprawiony również stan poboczy i rowów

Rozpoczęty już remont znacznie poprawi podróżowanie w tym rejonie oraz skróci czas poruszania się pomiędzy krajową 5, a miejscowością Wszemirów. Termin zakończenia prac wyznaczony jest na czerwiec 2012 roku..

Ze względu na dobre warunki atmosferyczne wykonawca mógł rozpocząć prace zaraz po podpisaniu umowy. W chwili obecnej trwa regulacja wysokościowa istniejących krawężników.

Całość inwestycji to 920 tys. zł. Inwestycja jest finansowana z Budżetu Gminy Prusice, Starostwa Powiatowego w Trzebnicy (10 tys. zł), oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy Program Przebudowy Dróg lokalnych – etap II- bezpieczeństwo- dostępność- rozwój" (30% całości zadania).

Wykonawcą inwestycji jest firma Gembiak & Mikstacki z Krotoszyna.

|