295 biegaczy znalazło Św. Mikołaja w Prusicach

Dorota Leń | Niedziela 11.12.2016 aktualizacja: 11.12.2016, 14:25
5. Bieg w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja w Prusicach przeszedł już do historii. 97 kobiet i 198 mężczyzn w znakomitych nastrojach ukończyło bieg i odnalazło na mecie Świętego Mikołaja. 295 osób na mecie to nowy rekord frekwencji! Jak będzie za rok?

Uczestnicy biegu od 11.00 przybywali do Prusickiego Centrum Fitness, gdzie mieściło się biuro zawodów aby odebrać numer i pakiet startowy. W pakiecie każdy uczestnik otrzymał chustę/komin z wzorem brody, dzięki której mógł się upodobnić do Św. Mikołaja. Każdy otrzymał także pamiątkowy kubek z grafiką biegów odbywających się w Gminie Prusice.

Szybka rozgrzewka o 13:45, którą na scenie prowadzili instruktorzy z Prusickiego Centrum Fitness i punktualnie o 14.00 zawodników wystartował Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, który jednocześnie sam w świetnym czasie ukończył bieg. Trasa 5 km z atestem PZLA i znakomite warunki atmosferyczne pomogły się przyczynić do szybkiego ścigania na trasie. Wiele osób poprawiło swoje życiówki na tym dystansie.

Pierwszy na mecie zameldował się Marek Szewczyk z Trzebnicy, który w znakomitym czasie 15:53 i ogromną przewagą wygrał bieg. Za nim uplasowali się Damian Jarecki z Trzebnicy i Bartosz Bielicki z Milicza.

Pierwszą kobietą na mecie była Marta Łukijaniuk z Obornik Śląskich, chwilę później na mecie zameldowały się  Jolanta Lenda i dobrze znana na prusickich trasach Joanna Adamska z Wrocławia.

W 5. Biegu w poszukiwaniu Świętego Mikołaja nie mogło zabraknąć biegaczy z Gminy Prusice. Najszybszy wśród mężczyzn okazał się Przemysław Burchacki, za nim kolejno Rafał Pawlicki i Piotr Żyża.

Wśród kobiet z Gminy Prusice najszybsza była Karina Minorczyk, a po niej na metę wbiegły Klaudia Dąbek oraz Sandra Szyszka.


Na każdego uczestnika na mecie czekał Święty Mikołaj, który wręczał pamiątkowe medale. Po biegu dla każdego przygotowany był posiłek regeneracyjny w postaci bigosu, poza tym każdy uczestnik miał okazję skosztować pyszności, które czekały w domkach stowarzyszeń w ramach Jarmarku Bożonarodzeniowego. Nie zabrakło pierogów, grzańców, a w powietrzu wyczuwalna była już świąteczna atmosfera.

5. Bieg w poszukiwaniu Świętego Mikołaja się zakończył, a organizatorzy już szykują się do następnej dużej imprezy. Będzie to 7. Bieg III Wież, który odbędzie się już 1 Lipca 2017 r.

Mamy nadzieje, że wszyscy tego dnia do domu wrócili zadowoleni z Prusic. Wszystkim uczestnikom chcemy bardzo mocno podziękować za przybycie oraz pogratulować znakomitych wyników. To dzięki Wam tworzy się wyjątkowy klimat na prusickich trasach biegowych.

                                                                                                                                             ee

 

Wyniki z 5. Biegu w Poszukiwaniu Świętego Mikołaja

http://wyniki.datasport.pl/results2022/

Więcej zdjęć z V Biegu w Poszukiwaniu Św. Mikołaja do obejrzenia tutaj:

https://www.facebook.com/909601069129161/photos/?tab=album&album_id=1200448510044414

https://www.facebook.com/909601069129161/photos/?tab=album&album_id=1204830889606176

Relację można obejrzeć tutaj:

 

 

|