Budzicz działa proekologicznie

Dorota Leń | Niedziela 13.12.2015 aktualizacja: 13.12.2015, 11:34
Stowarzyszenie „Młodzież z Budzicza” w 2015 roku realizowało projekt pn. „Aktywność proekologiczna mieszkańców wsi”, który był współfinansowany ze środków z budżetu Miasta i Gminy Prusice. Na realizację zadania otrzymano dotację w wysokości 1000 zł, którą wykorzystano na organizację Pikniku Rodzinnego, wycieczkę do Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy, a także na zagospodarowanie zieleni.

 

W dniu 30 maja 2015 roku zorganizowano w Budziczu Piknik Rodzinny, na którym m.in. dyskutowano o segregacji odpadów. Na spotkanie przybyli mieszkańcy wsi, dla dzieci zorganizowano zabawę z chustą klanza.

12 lipca 2015 roku 23 osoby wyjechały do Arboretum w Wojsławicach, gdzie uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi roślinami, ich pielęgnacją, ekologiczną ochroną przed szkodnikami, komponowaniem i urządzaniem ogrodów kwiatowych, a także mieli okazję uczestniczyć w koncercie smyczkowym.

Także w ramach projektu w Budziczu w pasie przydrożnym odtworzono, istniejący tam kiedyś, szpaler kwitnących krzewów i posadzono 25 lilaków. Teren został odpowiednio przygotowany odchwaszczony i wyrównany.

Maria Zientarska

|