Burmistrz Igor Bandrowicz Liderem Samorządu

Dorota Leń | Środa 06.04.2016 aktualizacja: 06.04.2016, 22:52
Miło nam poinformować, że Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz został Liderem Samorządu 2015 i triumfował w kategorii gminy miejskie i miejsko-wiejskie w Rankingu organizowanym przez dziennik Rzeczpospolita oraz Fundację Instytut Studiów Wschodnich. Burmistrz znalazł się w gronie trzech najlepszych włodarzy w Polsce obok Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i wójta Gminy Rząśnia Tomasza Stolarczyka. Szef prusickiego samorządu dyplom i statuetkę odebrał we wtorek 5 kwietnia 2016 roku podczas uroczystej gali w Krakowie w Centrum Kongresowym ICE w trakcie II Europejskiego Kongresu Samorządu.

W Krakowie w dniach 5-6 kwietnia 2016 roku odbywał się II Europejski Kongres Samorządów, który zgromadził ponad 1500 przedstawicieli przede wszystkim samorządów i biznesu z Polski i zagranicy, w tym  m.in. Paryża, Budapesztu, Sofii, Kijowa, Frankfurtu, Liverpoolu, Lyonu, Strasburga, Bordeaux, Tours, Nancy, Konstancji, Bergen i Lwowa.

- Liczę, że dzięki temu spotkaniu wyznaczymy nowe cele i pokażemy, że potrafimy współpracować na rzecz naszych małych i wielkich wspólnotmówiła Elżbieta Koterba, Zastępca Prezydenta ds. Rozwoju Miasta Krakowa, uroczyście inaugurując Europejski Kongres Samorządowców.


II Europejski Kongres Samorządów w Krakowie to około 100 spotkań, na które składały się bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady i prezentacje w siedmiu zakresach tematycznych, takich jak finanse, gospodarka, społeczeństwo, innowacja, środowisko, rewitalizacja oraz samorząd gospodarczy.

- Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesuzaznacza Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz  dodając: - Bardzo merytoryczne spotkania, które otwierają nowe pomysły na rozwój naszej Gminy, w tym szansę dla Gminy Prusice aby jeszcze bardziej zwiększyć efektywność wykorzystywania funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Lider Samorządu dla Burmistrza Igora Bandrowicza

Zwieńczeniem pierwszego dnia Europejskiego Kongresu Samorządów w Krakowie była uroczysta gala „Lider Samorządu 2015”, w której nagrodzono najlepszych samorządowców 2015 roku w trzech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejska i miejsko-wiejska oraz miasto na prawach powiatu.

Na początku gali Paweł Jabłoński, zastępca redaktora naczelnego dziennika „Rzeczpospolita” powiedział: - W zeszłym roku wręczyliśmy lokalnym włodarzom szczególne wyróżnienia z okazji 25-lecia samorządów. W tym roku takiej okazji już nie ma, ale oceniliśmy osiągnięcia wójtów, burmistrzów i prezydentów miast przez ostatnich dziesięć lat. Po analizie obiektywnych danych dotyczących wszystkich gmin i miast wyłuskaliśmy te, które mogą się pochwalić m.in. największą dynamiką dochodów, inwestycji, a także największym wzrostem liczby ludności i wysokim poziomem wykorzystania funduszy unijnych.


W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich triumfował Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz otrzymując Lidera Samorządu 2015 roku, który podczas swojego przemówienia podziękował swoim współpracownikom, którym – jak powiedziałnie trzeba tłumaczyć dlaczego warto ciężko pracować dla rozwoju swojej małej ojczyzny. W gronie najlepszych znaleźli się także: w kategorii gmina wiejska Tomasz Stolarczyk – wójt , gminy Rząśnia, położonej w województwie łódzkim, w powiecie pajęczańskim oraz w kategorii miast na Prawach Powiatu nagroda powędrowała w ręce Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

- Lider Samorządu 2015 roku to dla mnie jest wielki sukces, który wymagał bardzo ciężkiej i jak widać docenionej pracy zespołu ludzi, z którymi na co dzień pracujępodkreśla Laureat Igor Bandrowicz, dodając: - Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, gdyż to kolejny sukces Gminy Prusice, który pokazuje jaki ogrom pracy wkładamy w rozwój naszej małej ojczyzny. Pokazuje on również, że nasz samorząd jest zauważalny nie tylko na terenie województwa dolnośląskiego, ale również w całej Polsce


Jak Organizatorzy Rankingu opisali osobę Burmistrza Miasta i Gminy Prusice?

„Igor Bandrowicz jest Burmistrzem Miasta i Gminy Prusice, w województwie dolnośląskim od 2010 roku. To w porównaniu z innymi laureatami naszego konkursu nie tak dużo, być może dlatego burmistrz woli skupiać się na wyzwaniach jakie przed nim stoją, niż na dotychczasowych dokonaniach. Ma więc plan, jak jeszcze mocniej rozwinąć i rozruszać małą gminę wiejsko-miejską.

Ten plan to wykorzystanie drogi ekspresowej S5, która powinna być gotowa już za rok. Czas przejazdu do Wrocławia skróci się do 15 minut, co będzie znakomitym ułatwieniem dla mieszkańców gminy i znakomitym atutem by zapraszać do Prusic nowych mieszkańców.

Burmistrz Bandrowicz przekonuje, że czeka tu na nich znakomite miejsce do życia. Z dala od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie wyposażone w pełną infrastrukturę oświatową, kulturalną, i sportową, tak by nikt nie narzekał na nudę prowincji.

Igor Bandrowicz to człowiek młody, konkretny, zorganizowany, kreatywny i uparty w realizacji swoich zamierzonych planów. I zapewne osiągnie swoje cele, czemu będziemy gorąco kibicować. Panie Burmistrzu, Gratulacje!!!”

Statuetki i dyplomy Lidera Samorządu 2015  wręczali: Elżbieta Koterba, Zastepca Prezydenta Krakowa, Grzegorz Hajdarowicz, Prezes Grupy GREMI, Bogusław Chrabota, Redaktor Naczelny „Rzeczpospolitej” oraz Jerzy Bochyński, Prezes Fundacji Instytut Studiów Wschodnich. Wręczenie nagród uświetnił koncert orkiestry Sinfonietta Cracovia, a gale prowadzili Magda Miśka-Jackowska z Radia RMF Classic oraz Marcin Piasecki z Rzeczpospolitej.

Dorota Leń

Foto: Organizatorzy, Anna Karczmarz Dziennik Polski

|