Burmistrz Igor Bandrowicz wśród 10. najlepszych włodarzy

Dorota Leń | Niedziela 12.06.2016 aktualizacja: 12.06.2016, 21:00
Miło nam poinformować, że Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz zajął 7.miejsce w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2016” w kategorii Najlepszy Włodarz w podkategorii: gmina miejsko-wiejska. Włodarz prusicki to miejsce dzieli ex æquo z Burmistrzem Janowa Lubelskiego. Warto dodać, że Burmistrz Prusic w tym Rankingu jest jedynym laureatem z terenu powiatu trzebnickiego.

Dziennik Gazeta Prawna już po raz czwarty rozstrzygnął Ogólnopolski Ranking „Perły Samorządu”. Ranking został stworzony na podstawie danych przesłanych przez samorządy w formie uzupełnionej ankiety elektronicznej, na pytania otwarte i zamknięte z wcześniej przyjętymi kryteriami. Wśród pytań, na które było trzeba odpowiedzieć w Rankingu znalazły się zagadnienia związane z organizacjami pozarządowymi, z ochroną środowiska, z działalnością gospodarczą, nieruchomościami, edukacją i zdrowiem. Oceny zostały dokonane w podziale na następujące obszary: sprawność strategiczną, sprawność operacyjną, wsparcie potencjału społecznego oraz jakość życia.

Redakcja gazety wskazała najlepsze samorządy i najlepszych włodarzy w czterech kategoriach: miasta powyżej 100 tys. mieszkańców, miasta do 100 tys. mieszkańców, gminy miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Warto podkreślić, że Ranking Gazety Prawnej to rzetelny plebiscyt, w którym zwycięzcy wyłaniani są na podstawie wypełnianych ankiet i analizy ekspertów.

- Szczególnie zwracaliśmy uwagę na sposób pojmowania sukcesu przez włodarzy – czy jest nim uzyskanie rożnych wyróżnień i nagród, zakończenie istotnych dla gminy inwestycji, a może osiągnięcie zamierzonych celów w zakresie zwiększenia wykorzystania alternatywnych źródeł energii. Połączenie wyników ankiet oraz pracy kapituły pozwoliło na wyłonienie najlepszych prezydentów, burmistrzów i wójtów. W niektórych przypadkach zostały wskazane miejsca ex aequo ze względu na bardzo zbliżony wynik – tak członkowie Kapituły podsumowali Plebiscyt.

Do kategorii gmin miejsko – wiejskich w części „Najlepszy włodarz” został zgłoszony Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, który znalazł się w „10” najlepszych włodarzy zajmując 7. Miejsce ex æquo z Burmistrzem Janowa Lubelskiego Krzysztofem Kołtysiem.

Uroczyste wręczenie tytułów i wyróżnień odbyło się we wtorek 24 maja 2016 roku w Teatrze Kamienica w Warszawie. Wyróżnienie dla Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza odebrał Doradca BMiG Prusice Wiktor Lubieniecki.

- Bardzo cieszę się z tego wyróżnienia, gdyż to kolejny mój sukces w tym roku. W kwietniu w Krakowie odebrałem tytuł Lidera Samorządu, a teraz znalazłem się w gronie najlepszych włodarzy w Polsce w Rankingu Dziennika Gazeta Prawna. To również kolejny sukces Gminy w Rankingach Dziennika Gazeta Prawna, który pokazuje jaki ogrom pracy wkładamy w rozwój naszej małej ojczyznypodkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz.

Warto dodać, że włodarz Gminy Prusice Burmistrz Igor Bandrowicz, to jedyny włodarz z terenu powiatu trzebnickiego, który znalazł się w gronie Najlepszych Włodarzy w Polsce.

Dorota Leń

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie treści bez wiedzy i zgody Gminy Prusice oraz autora zabronione!!!

|