Droga wojewódzka Skokowa – Strupina przebudowana!

Dorota Leń | Sobota 07.01.2017 aktualizacja: 07.01.2017, 17:52
Mieszkańcy Skokowej i Strupiny oraz przejezdni korzystający z drogi wojewódzkiej nr 342 na trasie Strupina - Skokowa mogą się już po niej bezpiecznie i komfortowo poruszać, gdyż kluczowa inwestycja została zakończona, a droga została przebudowana na długości ponad 2,5 km od miejscowości Strupina do przejazdu kolejowego w Skokowej, a także wybudowano chodniki w Skokowej. Inwestycja została zrealizowana przez Gminę Prusice wspólnie z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu.

W lutym 2016 roku Gmina Prusice przekazała plac budowy Wykonawcy przebudowy drogi wojewódzkiej nr 342 na odcinku Strupina – Skokowa wraz z chodnikami w Skokowej. Ta długo wyczekiwana inwestycja realizowana była wspólnie przez Gminę Prusice i Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei, która zarządza drogami wojewódzkimi. Obecnie Mieszkańcy obu miejscowości i nie tylko mogą korzystać z nowej drogi i chodników w Skokowej.

- W ramach zadania przebudowana została jezdnia na odcinku 2,538 km wraz z poboczami oraz wybudowano chodnik o długości 617 mb wraz z zjazdami i skrzyżowaniami, oczyszczono rowy, wybudowano kanalizację deszczową i pochylnię dla pieszych oraz wykonano oznakowanie poziome i pionowe wraz z poręczami ochronnymiopowiada  Sebastian Trojan, pracownik prusickiego magistratu nadzorujący inwestycję.


Wykonawcą tej inwestycji było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów KOBYLARNIA S.A. Całkowita wartość zadania to 2 269539,16 zł, z czego środki DSDiK to 1 990 229,93 zł, a wkład Gminy Prusice to 279 309,23 zł.

- Bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Prusice szczególnie tych najmłodszych, to dla mnie priorytet, dlatego cieszę się, że doszliśmy do porozumienia z DSDiK w sprawie remontu tego właśnie odcinka drogi wojewódzkiej. Jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Budowa chodników w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo dzieci chodzących tą drogą do szkoły. Niezbędny był również kapitalny remont jezdni, która była w fatalnym stanie. To wszystko się udało zrobić, jednak na tym nie poprzestaniemy – mówi Burmistrz Igor Bandrowicz.

DL, DB

|