Drużyna Błękitni Kaszyce Wielkie zwycięzcą Pucharu Ligi

Dorota Leń | Niedziela 17.01.2016 aktualizacja: 17.01.2016, 15:01
Tradycyjnie jednym z punktów programu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Prusicach był rozgrywany w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach Puchar Ligi 2015/2016 pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza. W turnieju wzięło udział 11 drużyn, gdzie w finale najlepsi okazali się piłkarze z Kaszyc Wielkich, którzy w rundzie finałowej pokonali drużynę Orła Prusice oraz zremisowali z drużyną Sokolaki. W turnieju wyróżniono również najlepszego strzelca, którym został Paweł Gryz oraz najlepszego bramkarza – Grzegorz Popielas z Kaszyc Wielkich. Puchary i nagrody najlepszym wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, a także radny Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Kokoszka.

W meczach eliminacyjnych Pucharu Ligi 2015/2016 w niedzielę 10 stycznia 2016 roku na hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach nie brakowało emocji i niespodziewanych rozstrzygnięć, do których należą między innymi porażki Orłów Górskiego z triumfatorami turnieju Błękitnymi Kaszyce Wielkie 0:2, porażka faworyzowanego Bailando z Dolpaszem Skokowa 2:8!!!

W II rundzie eliminacyjnej piłkarze Orła Prusice pokonały 3:2 drużynę Spartę Wszemirów, Błękitni Kaszyce Wielkie 5:2 Dolpasz Skokową, a Sokolaki 4:2 Sybes Strupinę.

W rundzie finałowej Kaszyce Wielkie pokonały Orła Prusice 2:1 oraz zremisowały z Sokolakami 1:1 co dało im 1 miejsce w klasyfikacji końcowej, na otarcie łez po porażce z Błękitnymi seniorzy Orła wygrali z Sokolakami 9:4 i uplasowali się na 2 miejscu podium. Natomiast 3 miejsce przypadło drużynie Sokolaków.

Najlepszym bramkarzem został Grzegorz Popielas z Kaszyc Wielkich, a najskuteczniejszym strzelcem okazał się Paweł Gryz z drużyny Orzeł Prusice strzelając w sumie 13 bramek.

DL, GOKiS

Foto: Marcin Mazurkiewicz

|