Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach

Dorota Leń | Sobota 17.10.2015 aktualizacja: 17.10.2015, 14:52
W środę 14 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach odbyły się obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie serc i umysłów. Za to, że dają najcenniejszy i najtrwalszy podarunek, jaki można dać dziecku – wykształcenie.

Na uroczystości zgromadziła się rada pedagogiczna, pracownicy szkoły, nauczyciele emeryci oraz zaproszeni goście wśród których był Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun oraz radni gminy. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych i słowie wstępnym odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas IV i V z wychowawczyniami. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając, recytując i ukazując szkolne życie w krzywym zwierciadle.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor szkoły Mariusz Kiepul, który skierował do grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły wiele ciepłych słów, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają nas w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Pożegnaliśmy również odchodzące na emeryturę nauczycielki Panie: Krystynę Leśniak i Bogumiłę Janusz, życząc odpoczynku i spełnienia w życiu osobistym.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

Tekst i foto: Monika Bartosik

|