Gmina Prusice 15. społeczną gminą w Polsce

Dorota Leń | Niedziela 05.06.2016 aktualizacja: 05.06.2016, 21:23
Miło nam poinformować, że Gmina Prusice na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Prusice Igorem Bandrowiczem zajęła wysokie miejsce w kolejnym rzetelnym Rankingu, tym razem chodzi o Ranking aktywności społecznej w samorządach przygotowany przez Czasopismo i Wydawnictwo „Wspólnota” na podstawie danych z Państwowej Komisji Wyborczej, Krajowego Rejestru Sądowego i bazy NGO, Ministerstwa Finansów, Portalu Zbiórek Publicznych oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gmina Prusice za szeroko rozumianą społeczność w wymiarze aktywności obywatelskiej (frekwencja w wyborach samorządowych w 2014 roku, parlamentarnych i prezydenckich w 2015 roku), w wymiarze sformalizowanej aktywności społecznej – liczba fundacji i stowarzyszeń, w wymiarze wspierającego samorządu – wartość środków przekazanych fundacjom, stowarzyszeniom i innym organizacjom oraz w wymiarze nieformalnych inicjatyw społecznych – liczba zbiórek publicznych zdobyła w sumie 48 pkt. i zajęła 15. Miejsce w kategorii gmin miejsko – wiejskich w Polsce.

Warto dodać, że Gmina Prusice bardzo ładnie wypadła na tle pozostałych gmin Powiatu Trzebnickiego. Tylko lepsza od Gminy Prusice była Gmina Oborniki Śląskie, która w tej samej kategorii zajęła 3. Miejsce zdobywając 54 pkt. Natomiast pozostałe Gminy miejsko – wiejskie Powiatu Trzebnickiego zajęły następujące miejsca: Trzebnica – 92. Miejsce, Żmigród – 209. Miejsce. Natomiast w kategorii gmin wiejskich Gmina Zawonia zajęła 956. Miejsce, zaś Gmina Wisznia Mała 281.Miejsce.

DL

DO POBRANIA:

RANKING AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA

 

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie treści bez wiedzy i zgody Gminy Prusice oraz autora zabronione!

|