Gmina Prusice Liderem projektu najdłuższej ścieżki rowerowej na Dolnym Śląsku

Dorota Leń | Niedziela 12.02.2017 aktualizacja: 12.02.2017, 19:03
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz uczestniczył w piątek 4 lutego 2017 roku w spotkaniu z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylski, podczas którego wspólnie z samorządowcami powiatu trzebnickiego i milickiego rozmawiano o projekcie budowy ścieżek rowerowych, którego Gmina Prusice jest Liderem. Samorząd prusicki wspólnie z partnerami: Gminą Żmigród, Gminą Wołów i Gminą Milicz pozyskał już 6,5 mln zł na budowę I etapu ścieżek rowerowych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Natomiast na początku stycznia 2017 roku Partnerstwo złożyło kolejny wniosek o dofinansowanie.

Na ręce Marszałka Burmistrz Igor Bandrowicz wręczył również mapę ilustrującą przebieg planowanych do powstania ścieżek rowerowych, które pozwolą stworzyć 150 km Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej, która m.in. połączy północ Wrocławia z istniejącą ścieżką rowerową w Gminie Milicz.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Robert Adach – Zastępca Dyrektora Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Ryszard Lech – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Robert Lewandowski – Burmistrz Gminy Żmigród, Arkadiusz Poprawa – Burmistrz Gminy Oborniki Śląskie oraz Piotr Lech – Burmistrz Gminy Milicz.

DL

|