Gmina Prusice na szczycie!

Dorota Leń | Sobota 07.01.2017 aktualizacja: 07.01.2017, 14:31
Gmina Prusice po raz kolejny osiąga wielki sukces. Stała się jedną z najbardziej rozwiniętych gmin. Z pośród 23 kandydatów Gmina Prusice zajęła pierwsze miejsce w rankingu gmin miejsko-wiejskich do 10 tys. mieszkańców i wyprzedziła swoich pozostałych kandydatów dużą rozbieżnością. Jest to wielki sukces dla mieszkańców, jak i dla samego Burmistrza, który włożył masę pracy w to, aby jego wspólnota była przyjazna oraz otwarta dla każdego.

W 2016 roku po raz kolejny wyłoniono zwycięzców konkursu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Ranking został stworzony na podstawie kilku  najważniejszych wskaźników, które są niezbędne aby gmina mogła się jak najlepiej rozwijać, m.in.: odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków czy saldo migracji. Celem konkursu było wyłonienie gminy, która najlepiej spełniła te kryteria.

- Cieszy nas fakt, że nasza gmina znalazła się na szczycie, i stała się jedną z najbardziej rozwiniętych, to prestiż i duża promocja naszego samorządu. Jesteśmy dumni z tego tytułu -  powiedział burmistrz Igor Bandrowicz.

Co tak naprawdę decyduje o byciu na szczycie? Jest wiele powodów dla których ludzie chcą osiedlać się właśnie tu. Jako gmina dbamy o rozbudowę infrastruktury technicznej, służącej społeczeństwu. Staramy się, by urząd był przyjazny dla mieszkańców i przedsiębiorców, a urzędnicy pomagali wszystkim w załatwianiu formalności. Chcemy, aby nasi mieszkańcy wspólnie mogli się dzielić swoimi propozycjami. Mamy na swoim koncie bardzo dużo zrealizowanych inwestycji takich jak: Prusicki Obiekt Multifunkcyjny, Multiteka,  Prusickie  Centrum  Fitness, budowa i remonty dróg, oświetlenia, budowa oraz doposażenie świetlic, inwestycje sprzyjające dzieciom: między innymi place zabaw i boiska oraz inwestycje sprzyjające mieszkańcom.

Jak stwierdził włodarz gminy Igor Bandrowicz: - Niezbędne dla rozwoju  są inwestycje, które mają ogromny wpływ na to, aby gmina mogła się rozwijać. Kolejną ważną rzeczą jest przedsiębiorczość czy saldo migracji, nie wszystkie gminy mają wysoki wskaźnik salda migracji, nam się akurat udało go uzyskać. Wkład własny również odgrywa ważną rolę w prowadzeniu takiej wspólnoty

Wielkim sukcesem dla Gminy stało się również zajęcie 13. miejsca w  rozwoju na całym Dolnym Śląsku, w której znalazło się aż 55 samorządów oraz zajęcie 106. miejsca w całej Polsce.

Daniela Bacańska

 

Poniżej prezentujemy pełną listę kandydatów konkursu Dolnośląskich gmin miejsko-wiejskich do 10 tys. mieszkańców.:


|