Gmina Prusice pozyskała środki dla Ochotniczej Straży Pożarnej

Dorota Leń | Środa 06.07.2016 aktualizacja: 06.07.2016, 18:36
Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza udało się Gminie Prusice pozyskać dofinansowanie w wysokości 7,5 tys. zł na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Prusice poprzez zakup sprzętu technicznego dla OSP” w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2016”. Dzięki dotacji Ochotnicza Straż Pożarna w Pawłowie Trzebnickim zyska przenośną sprężarkę spalinową do napełniania butli powietrznych z systemem Auto – Stop.

Gmina Prusice znalazła się wśród 28 samorządów Dolnego Śląska, które otrzymały dotację w ramach konkursu „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w  roku 2016”. Warto dodać, że to już jest kolejna dotacja Gminy Prusice od 2008 roku w ramach tego programu, gdyż w 2008 roku samorząd prusicki pozyskał dofinansowanie na zakup samochodu strażackiego w wysokości 100 000,00 zł, a w 2013 roku na sprzęt techniczny dla 4 OSP z terenu Gminy Prusice pozyskano 6000,00 zł.

W tym roku otrzymano dofinansowanie w wysokości 7,5 tys. zł na zakup sprzętu dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Pawłowie Trzebnickim. Natomiast całkowita wartość projektu to 10 000,00 zł.

- Projekt pod nazwą  „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Prusice poprzez zakup sprzętu technicznego dla OSP” ma na celu zakup wyposażenia technicznego dla OSP w Pawłowie Trzebnickim, które będzie służyć całej społeczności naszej Gminy i nie tylkopodkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, dodając:OSP w Pawłowie Trzebnickim znajduję się na granicy Gminy Prusice i Gminy Trzebnica, bardzo często bierze udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie drogi krajowej nr 5, na której bardzo często dochodzi do wypadków oraz na terenie  Gminy Trzebnica i ościennych gmin.

W ramach projektu zostanie zakupiona przenośna sprężarka spalinowa do napełniania butli powietrznych z systemem Auto-Stop.

- Zakupiony sprzęt w ramach projektu wykorzystywany będzie przy działaniach ratowniczo-gaśniczych w trakcie których, wykorzystywane są aparaty ochronne układu oddechowego – opowiadają strażacy z OSP w Pawłowie Trzebnickim dodając:- Służy on do napełniania butli powietrznych na miejscu akcji. Na terenie Gminy Prusice żadna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej nie posiada jeszcze tego typu urządzenia.

Dzięki temu sprzętowi mieszkańcy Gminy Prusice będą mogli czuć się bezpieczni, ponieważ sprzęt ma na celu ratowanie życia i mienia osób poszkodowanych.

DL

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć bez wiedzy i zgody Gminy Prusice oraz autora zabronione!

|