Gmina Prusice pozyskała środki na utworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku w Strupinie

Dorota Leń | Niedziela 05.06.2016 aktualizacja: 05.06.2016, 21:06
Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza udało się Gminie Prusice pozyskać dofinansowanie na realizację projektu pn. „Utworzenie miejsca rekreacji wraz z zagospodarowaniem terenu w sołectwie Strupina” w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2016 roku. Gmina Prusice otrzymała dotację w wysokości 25 422, 00 zł, zaś całkowita wartość zadania planowanego do realizacji wynosi 50 844,80 zł.

- Celem projektu pn. „Utworzenie miejsca rekreacji wraz z zagospodarowaniem terenu w sołectwie Strupina” jest utworzenie miejsca rekreacji i wypoczynku w Strupinie – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, dodając: - Będzie to również miejsce, które będzie służyło integracji społeczności lokalnej, a także miejsce służące do organizacji imprez cyklicznych.


W ramach projektu „Utworzenie miejsca rekreacji wraz z zagospodarowaniem terenu w sołectwie Strupina” zaplanowano zagospodarowanie otwartych przestrzeni na cele rekreacyjno – wypoczynkowe w Strupinie poprzez montaż altany drewnianej, pergoli, ławek parkowych i koszy, a także zagospodarowanie terenu poprzez zieleń i nasadzenia kwiatowe.

DL

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie treści bez wiedzy i zgody Gminy Prusice oraz autora zabronione!

|