Gmina Prusice w 2015 roku!!!

Dorota Leń | Sobota 02.01.2016 aktualizacja: 02.01.2016, 18:10
Nowoczesny plac zabaw w Skokowej na miarę XXI wieku, otwarcie Prusickiego Dziennego Domu Pobytu „Senior – Wigor”, budowa boisk wielofunkcyjnych w Strupinie i Piotrkowicach, remonty i modernizacja dróg, chodników, zabytków i świetlic, powstanie monitoringu miejsc atrakcyjnych turystycznie to niektóre z wielu zadań inwestycyjnych zrealizowanych w mijającym roku. Do tego sukcesy w Plebiscytach, realizacja innowacyjnych projektów informatycznych, w tym przeciwdziałających wykluczeniu cyfrowemu, powstanie Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego w Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach, sukcesy uczniów ze szkół, sukces Sołectwa Strupina - II miejsce w Konkursie na Najpiękniejszą Wieś Dolnośląską 2015 roku, zamknięcie wielu kluczowych zadań i projektów, przygotowywanie się do nowej perspektywy finansowej, a także szereg wydarzeń sportowo – kulturalnych w sercu Gminy Prusice – na Rynku, w Prusickim Centrum Fitness, w Prusickim Obiekcie Multifunkcyjnym, w Multitece i na terenach wiejskich. Tak można podsumować rok 2015 w Gminie Prusice i działania Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza wraz z zespołem pracowników Urzędu Miasta i Gminy Prusice oraz podległych jednostek, Radą Miasta i Gminy Prusice oraz Sołtysami i Stowarzyszeniami działającymi na terenie Gminy Prusice.

Mijający rok w Gminie Prusice to czas ciężkiej pracy wielu osób na każdej płaszczyźnie. W marcu Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wspólnie z Radnymi Miasta i Gminy Prusice oraz dziećmi otworzył nowy plac zabaw w Skokowej będący najnowocześniejszym obiektem dla dzieci nie tylko na terenie Gminy Prusice, lecz na terenie całego powiatu trzebnickiego.

Mieszkańcy Strupiny i Piotrkowic mogą korzystać z nowych boisk wielofunkcyjnych. Na Prusicki Orzełek w Strupinie udało się pozyskać środki zewnętrzne ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Władze Gminy Prusice dbają również o nasze dziedzictwo kulturalne, inwestując w zabytki i obiekty sakralne.

W przedostatni dzień roku tj. w środę 30 grudnia 2015 roku dokonano uroczystego otwarcia rozpoczynającego swoją działalność Prusickiego Dziennego Domu Pobytu  ,,Senior – WIGOR”, który łączy w sobie klub seniora, bibliotekę, gabinet rehabilitacyjny oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku. Na powstanie Dziennego Domu Opieki Gmina Prusice pozyskała 250 tys. zł ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach projektu „Senior - WIGOR” – Dzienne Domy Opieki. Warto zaznaczyć, że w ramach Programu na terenie powiatu trzebnickiego Senior – WIGOR powstał tylko w Prusicach, ale z niego będą mogli korzystać nie tylko Mieszkańcy Gminy Prusice, ale także Powiatu Trzebnickiego.

Rok 2015 w Gminie Prusice to szereg wydarzeń kulturalnych: Finał WOŚP, Prusicka Scena Kabaretowa z Kabaretem Skeczów Męczących, Majówka w Skokowej, Majówka Integracyjna w ZS w Prusicach, Dzień Dziecka, Magiczne Piotrkowice, Dzień Przyjaciela Szkoły w Skokowej, Dni Prusic, szereg festynów i pikników na terenie miejscowości Gminy Prusice, Dożynki Gminne w Borówku, Obchody 11. Listopada, Gminne Mikołajki i Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Sylwester w Prusicach, a także szereg seansów filmowych w Prusickim Obiekcie Multifunkcyjnym.  

Jeśli chodzi o wydarzenia sportowe w Gminie Prusice to również wiele się działo: m.in. Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza, I urodziny Prusickiego Centrum Fitness,  Akcja Prusice Biegają, Skokowski Bieg Przełajowy, V Bieg Trzech Wież, Puchar Burmistrza w Piłce Nożnej, Strefa Kibica na Rynku w Prusicach oraz IV Bieg w Poszukiwaniu św. Mikołaja.

 

Ogromnym sukcesem Gminy Prusice w 2015 roku było odebranie przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza wyróżnienia za 4. Miejsce wśród najlepszych miast i gmin rozwijających się równomiernie w kategorii gmin miejsko – wiejskich w Rankingu Dziennika Gazety Prawnej „Perły Samorządu 2015” – Najlepszy włodarz i samorząd 25 – lecia.

Kolejnym wielkim sukcesem Gminy Prusice w skali krajowej - tym razem w Rankingu Rzeczpospolitej Polskiej - Innowacyjny Samorząd. w kategorii innowacyjnych gmin miejskich i miejsko – wiejskich jest zajęcie 5. Miejsca w Polsce, a 1.Miejsca na Dolnym Śląsku.


Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz w Plebiscycie Gazety Wrocławskiej na najlepszych szefów samorządów na Dolnym Śląsku w kategorii Najlepszy Burmistrz 2015 zajął 4. Miejsce zdobywając 5146 głosów. W Plebiscycie na Najlepszego Burmistrza Dolnego Śląska brało udział 82 burmistrzów.

Z fotograficznym podsumowaniem 2015 roku w Gminie Prusice można zapoznać się tutaj:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.926315014104526.1073742128.172396686163033&type=3


 Dorota Leń 


|