Gmina Prusice z Certyfikatem Gmina Przyjazna Inwestorowi

Dorota Leń | Wtorek 22.11.2016 aktualizacja: 22.11.2016, 19:29
Miło nam poinformować, że Gmina Prusice zarządzana przez Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza od 15 listopada 2016 roku posiada Certyfikat Gmina Przyjazna Inwestorowi wydany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej oraz Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Ten ważny dokument dla samorządu prusickiego w imieniu Burmistrza odebrała Pani Marzanna Jurzysta – Ziętek, odpowiedzialna za współpracę z Inwestorami w Urzędzie Miasta i Gminy w Prusicach.

W latach 2015 – 2016 Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej wspólnie z Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych przeprowadziła cykl seminariów w ramach projektu „Dolnośląski Projekt Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego w pozyskiwaniu i obsłudze inwestorów”. W projekcie uczestniczyli przedstawiciele i pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Prusice Igorem Bandrowiczem.

- Celem warsztatów było podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej samorządów poprzez kompleksowe wsparcie merytoryczne w zakresie skutecznego pozyskiwania inwestorów, przygotowywania profesjonalnych ofert inwestycyjnych, a także promocji i pozyskiwania środków na rozwój infrastruktury – podkreśla włodarz Prusic dodając: - Gmina Prusice już od dawna jest Gminą Przyjazną Inwestorom oraz Miejscem na Inwestycje. Więc udział w warsztatach dla naszego samorządu był bardzo istotny, w związku z przygotowywanymi terenami pod przyszłe inwestycje zarówno w podstrefie Prusice we Wszemirowie, jak i przy krajowej „piątce”.


Efektem uczestnictwa w seminarium było otrzymanie Certyfikatu o nr/DAWG/PAIIIZ2015/2016-1, który potwierdza, że Gmina Prusice jest Gminą Przyjazną Inwestorowi.

|