Gminna Biblioteka Publiczna w Prusicach "Multiteka"

UMiG Prusice | Środa 08.04.2015 aktualizacja: 08.04.2015, 16:44

Gminna Biblioteka Publiczna w Prusicach "Multiteka"

         ul. Żmigrodzka 43a

         55-110 Prusice

         tel. 505 378 212

strona biblioteki: www.prusice.naszabiblioteka.com

         e-mail: gbpprusice@poczta.onet.pl

        Filia Biblioteczna w Strupinie
         ul. Szkolna 15
         tel. 71 310 99 61

Gminna Biblioteka Publiczna w Prusicach "Muliteka" jest nowym budynkiem, który został oddany do użytku 23 maja 2014 roku. Dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego, a także z budżetu Gminy Prusice.

"Multiteka" znajduje się przy Zespole Szkół w Prusicach. Atrakcyjne położenie sprawia, że stała się bardziej dostępna dla młodych czytelników.

Nowoczesny, komfortowy budynek o powierzchni ponad 600 m2 jest wyposażony w czytelnię, wypożyczalnię dla dzieci i dorosłych, dział multimedialny, kącik dla najmłodszych, kawiarenkę literacką, salę konferencyjną, pomieszczenia biurowe i socjalne, stanowiska z dostępem do elektronicznego zbioru bibliotecznego i Internetu, fonoteka wyposażona w 5 stanowisk do odsłuchania.

Sala konferencyjna wyposażona jest w stoły, krzesła, sprzęt multimedialny. Organizowane są wystawy prac lokalnych artystów oraz wydarzenia artystyczne. Sala warsztatowa służy spotkaniom członków Dyskusyjnego Klubu Książki Młodzieży oraz organizacji zajęć Aktywny Senior w Bibliotece. Utworzone stanowiska komputerowe umozliwiają udzielanie pomocy osobom starszym w korzystaniu z usług e-administracji. Planowane są również zajęcia: typu Ikebana – sztuka układania kwiatów, Origami – sztuka składania papieru, bajko terapia, arteterapia i muzykoterapia.

Gminna Biblioteka Publiczna "Multiteka" stała się atrakcyjnym centrum wiedzy i kultury, w którym można rozwijać swoje pasje i spędzić wolny czas  przy lekturze – zaznacza Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dodając: – Poprzez tego typu inwestycje chcemy dotrzeć do tej przestrzeni publicznej, którą zagospodarowują ludzie, którzy kochają tą kulturę wyższą. Dlatego też inwestujemy we wszystkie te przestrzenie i mam nadzieję, że nam się to udało.

"To Biblioteka na miarę XXI wieku"

Relacja z otwarcia "Multiteki": http://prusice.pl/multiteka-na-miare-xxi-wieku-uroczycie-otwarta,1400,art.html

|