IBUK Libra – darmowe e-booki w \"Multitece\"

Dorota Leń | Sobota 14.05.2016 aktualizacja: 14.05.2016, 20:18
Rozszerzając naszą ofertę skierowaną do czytelników oferujemy dostęp do 3039 tytułów publikacji elektronicznych (książek dostępnych przez Internet w bibliotece lub w domu) z platformy IBUK Libra.

Ibuk Libra pozwala wypożyczyć książkę bez wychodzenia z domu, o każdej porze dnia i nocy – konieczny jest jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który otrzymasz w bibliotece. Rejestracja jest bardzo prosta i trwa najwyżej kilka minut, a potem możesz już bez ograniczeń wyszukiwać publikacje, tworzyć własną półkę z książkami i pracować z tekstem, np. robiąc notatki, zaznaczając fragmenty, przeszukując treść itd.

Aby korzystać z systemu, trzeba zgłosić się do biblioteki po nowy PIN, który jest wydawany bezpłatnie czytelnikom zapisanym do naszej biblioteki. Można je uzyskać także e-mailem. Wystarczy wysłać prośbę o wydanie kodu PIN na adres
gbpprusice@poczta.onet.pl

Następnie trzeba wejść na stronę www.libra.ibuk.pl, zarejestrować się i wprowadzić otrzymany kod.

Na Youtube są dostępne filmiki instruktażowe, w tym filmik dot. rejestracji i logowania do platformy IBUK Libra:

https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY
https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk


Zwracam uwagę, że mają Państwo dostęp do literatury z prawa, medycyny, nauk społecznych, nauk ekonomicznych, humanistycznych, technicznych, również dostępnych jest wiele publikacji dla dzieci i młodzieży, sporo literatury faktu, literatury pięknej i kobiecej.


Zapraszamy

Małgorzata Wojtyra – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej

|