Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Daniela Bacańska | Piątek 06.10.2017 aktualizacja: 09.10.2017, 09:39
Jedną z form aktywizacji osób starszych są uniwersytety trzeciego wieku, które stwarzają możliwości ciągłego poszerzania wiedzy, pobudzają do aktywizacji społecznej w interesie jednostki i ogółu oraz ułatwiają nawiązywanie przyjaźni.

Dnia 5 października 2017r. na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach odbyło się rozpoczęcie nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który aktywnie działa w Gminie Prusice. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 70 osób w tym również zaproszeni goście. Wszystko rozpoczęło się od powitania przez p. Irenę Mielniczuk. Następnie najlepsze życzenia na kolejny rok akademicki złożyli zaproszeni goście m.in. Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, Starosta Powiatu Trzebnickiego Waldemar Wysocki, Dyrektor Ośrodka Kultury Paweł Grzyb oraz inni zaproszeni na tę uroczystośc goście.

Tego wieczoru nie zabrakło również wykładu, jak przystało na Uniwersytet- życie i twórczość Henryka Sienkiewicza, który wygłosił p.Henryk Janiak. Na zakończenie uroczystości zaśpiewała Ada Maksymowicz, wykonując znane i lubiane polskie utwory, akompaniując sobie na gitarze akustycznej. Publiczność włączyła się we wspólne śpiewanie, dzięki czemu ten wieczór stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.
"Jest to Wasz czas i dobrze go wykorzystajcie! Dzisiaj otwiera się nowy rozdział- Nowy Rok Akademicki czeka, aby go zapełnić nowymi pomysłami! Życzę dobrego roku"- skomentował wydarzenie Burmistrz Igor Bandrowicz.

Uniwersytet jest źródłem satysfakcji z aktywności mieszkańców naszej gminy w wielu dziedzinach życia. Rzem zdobywajcie doświadczenia, dzielcie się swoimi pomysłami, rozwijajcie zainteresowania. Działajcie w przestrzeni Gminy Prusice, tym samym przyczyniając się do jej rozwoju kulturalnego. Aktywnie spędzajcie czas, realizując samych siebie, pokazujcie jak intensywnie można żyć. Wszystkim życzymy wielu aktywności i twórczo spędzonych godzin, dni i lat w tym dobrym miejscu.

|