Innowacyjność w szkołach

Daniela Bacańska | Środa 18.10.2017 aktualizacja: 18.10.2017, 16:31
Dnia 17 października w Szkole Podstawowej w Skokowej odbyło się szkolenie połączone z pokazem funkcjonowania iPad’ów w szkole.

Tego dnia podczas pokazu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Dyrektor Szkoły Andrzej Grzegorzewicz oraz nauczyciele. Prowadzący prezentację opowiedział szczegółowo urządzenia i ich możliwości oraz przedstawił wszystkie funkcje urządzenia, które mogą być wykorzystywane podczas pracy z uczniami w szkole i nie tylko.

Celem spotkania było pokazanie zastosowania iPada przestrzeni szkolnej. Urządzenie to daje możliwość nauki w nowoczesny sposób, a samo urządzenie ułatwi pracę zarówno nauczycielom jak i uczniom. To krok w innowacyjność w działaniach oświatowych w gminie. Lekcja z iPad’em daje nauczycielowi możliwość rozwoju uczniów jak i samego siebie, a przede wszystkim szybkiej komunikacji, która jest w obecnych czasach ogólnie funkcjonującym trendem. Poprzez używanie aplikacji znajdujących się w urządzeniu uczniowie oraz nauczyciele będą mieli możliwość tworzyć lekcje w bardzo ciekawy, a zarazem interaktywny sposób. Nauczyciele poprzez aplikacje będą mogli również monitorować postępy oraz pracę uczniów. Spotkanie pokazało jak można działać w obecnych czasach w szkolnictwie i tylko do nas należy wybór czy tak właśnie się stanie. Uczestnicy zobaczyli jak ogromny postęp poczyniła nauka i jak nas może zaskoczyć.

|