Inwestorzy Gminy Prusice

UMiG Prusice | Czwartek 09.02.2012 aktualizacja: 15.02.2012, 10:59
Zapraszamy do zobaczenia listy wybranych Firm, które zainwestowały w naszej Gminie i teraz czerpią z tego korzyści.

AlmiDecor to ogólnopolska sieć salonów z artykułami wyposażenia wnętrz.Marka łączy niespotykany gdzie indziej klimat z określonym stylem sprzedaży i wyjątkowym asortymentem. Miejsca działające pod szyldem AlmiDecor wyznaczają nowe trendy, proponują specjalną atmosferę, na którą składa się muzyka, zapach, wystrój wnętrza, działania artystyczne.

ZPB Kaczmarek - od rozpoczęcia produkcji w 1983 roku do dnia dzisiejszego, firma ZPB Kaczmarek przeszła kilka etapów technologicznych w produkcji, od prostych narzędzi i urządzeń do zautomatyzowanych sterowanych komputerowo linii produkcyjnych o wysokiej wydajności, zlokalizowanych obecnie w trzech zakładach. Niezależnie od stopnia zautomatyzowania produkcji, zawsze dewizą firmy była jakość produktów. Dziś produkty firmy ZPB Kaczmarek (kilkanaście rodzajów kostki brukowej, krawężniki, obrzeża, palisady, gazony, denice, studnie szczelne) rozpoznawalne są w całej Polsce, a logo firmy kojarzy się wszystkim z solidnością, rzetelnością i europejską jakością. 

Provimi Polska należy do międzynarodowego koncernu Provimi Holding, jednego z największych na świecie dostawców produktów i technologii żywienia zwierząt, posiadającego 87 wytwórni pasz w 30 krajach na całym świecie i zatrudniającego ponad 8 tysięcy osób.

Grupa PIEPRZYK to kilkanaście spółek działających od 1989 roku w Polsce i Niemczech. Silną podstawę grupie zapewnia polski kapitał. Największą wartością firmy są pracownicy, których jest ponad tysiąc. Współpracujemy ze znanymi firmami takimi jak: PKN ORLEN S.A. , Grupa LOTOS S.A. , BP Polska Sp. z o.o. , Volkswagen A.G., Müller Sachsem GMBH, Shell Polska i inne.

Osadkowski - Gęsta sieć punktów firmowych, przedstawicielstw i magazynów, zrzeszonych pod znakiem zielonego liścia w grupie Osadkowski, wspiera przedsiębiorstwa rolne oraz przetwórcze od 1990 r. Na przestrzeni lat zdobyliśmy uznanie tysięcy rolników i przedsiębiorców.

Firma Panda powstała w 1989r. Od początku działalności skupia wokół siebie młodych, dynamicznych współpracowników, tworzących z pasją nowoczesne meble dla zakładów fryzjerskich, kosmetycznych oraz SPA. Atrakcyjne wzornictwo, rozwijanie poszczególnych wydziałów produkcyjnych oraz nowoczesne technologie pozwalają firmie Panda zajmować czołowe miejsce wśród polskich producentów oraz rozwijać eksport swoich wyrobów do krajów europejskich, jak również na inne kontynenty. Fabryka w Prusicach produkuje 

MED-ORTH od kilku już lat jest liderem na dolnośląskim rynku usług ortopedycznych i jednym z poważniejszych dilerów sprzętu ortopedycznego w kraju choć nigdy wielkość firmy nie była ich najważniejszym celem. 

Borghi s.p.a z siedzibą w Grandate to prężnie rozwijająca się firma, której dynamika sprzedaży wzrasta w ostatnich latach średnio o 20%. Jej bogate kontakty handlowe, szeroka lista dostawców, potencjał finansowy, a także perspektywiczny rynek w naszym regionie Europy stały się ważnym impulsem do inwestycji w Polsce i powstania Borghi Chemicals Poland Sp. z o.o.

Ponadto m.in.: ISA SHAVER WZD Sp. z o.o. , MTS Sp. z o.o., ZAEL Energo, ZPM Pałys, FH Justyna, NIKOLIN itd. 

Nasza Gmina posiada również wiele firm transportowych m.in.: Ade Line Logistic Sp. z o.o., Europe Group Sp. z o.o., Transport Międzynarodowy Janusz Mróz, FHU Waldek, Transport Ciężarowy Stanisław Chrząstek itd.

|