IX Dolnośląski Miting Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych

Daniela Bacańska | Czwartek 23.11.2017 aktualizacja: 23.11.2017, 14:37
Dnia 22 listopada w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Trzebnicy odbyły się niezwykłe zawody \"IX Dolnośląski Miting Gimnastyczny Olimpiad Specjalnych\". Wspaniałe wydarzenie obserwowali uczniowie, nauczyciele, zawodnicy i warto było bo emocje były wielkie i niezapomniane.

Miting jest imprezą cykliczną, która odbywa się raz na dwa lata. Jednocześnie zostały rozegrane Mistrzostwa Dolnego Śląska i Kwalifikacje do Mistrzostw Polski Olimpiad Specjalnych. W zmaganiach uczestniczyło 87 zawodników o różnym stopniu niepełnosprawności z 10 klubów, w tym największa grupa 30 osób reprezentujących klub " Sprinter Trzebnica". Gimnastyka Sportowa jest trenowana w 12 oddziałach regionalnych Olimpiad Specjalnych, łącznie w całej Polsce startuje ok. 550 osób.

Po raz 9 w zawodach wystartował mieszkaniec Świerzowa Paweł Korzeniowski uczestnik XII Światowych Olimpiad Specjalnych w Szanghaju w 2007 r., a następnie w Atenach w 2011 r. Paweł wystartował w 6 konkurencjach 1. Kółka Gimnastyczne - złoty medal 2. Poręcze Równoległe - złoty medal 3. Ćwiczenia Wolne - złoty medal 4. Skok - złoty medal 5. Drążek - złoty medal 6. Koń z łękami - złoty medal. Zwycięstwo w 6 konkurencjach gimnastycznych dało łącznie wygraną w całym Mitingu, czego wynikiem był 7-my złoty medal wieloboju Gimnastycznego. Obserwatorem wydarzenia był Pełnomocnik Burmistrza Maksymilian Szary, który bacznie śledził zmagania Pana Pawła, dopingując go w poszczególnych dyscyplinach. Jestem pod wielkim wrażeniem sportowej formy Pawła Korzeniowskiego, mieszkańca Świerzowa i tego że z roku na rok zdobywa on kolejne sportowe laury, tym samym promuje Gminę Prusice w regionie i na całym Dolnym Śląsku” – powiedział Burmistrz – „życząc  kolejnych wspaniałych i spektakularnych sukcesów sportowych oraz wielu satysfakcji jaką daje gimnastyka sportowa, podziwiam formę i pasję sportową niezmienną od lat”

|