Jasełka i Przedstawienie Bożonarodzeniowe w Akademii Przedszkolaka

Daniela Bacańska | Czwartek 21.12.2017 aktualizacja: 21.12.2017, 12:24
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz miał przyjemność wziąć udział we wtorek 19 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach w Akademii Przedszkolaka w Jasełkach i Przedstawieniu Bożonarodzeniowym, gdzie przedszkolaki przedstawiły historię narodzenia Jezusa.

Na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w Najświętszą Rodzinę, anioły, pastuszków i króli przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali aktorzy z wielkim przejęciem wygłaszali swoje role i z radością śpiewali kolędy i pastorałki. Dorośli wynagrodzili ich gromkimi brawami. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój.

Po przedstawieniu dzieci czekało kolejne ważne wydarzenie. Uroczyście przyrzekali zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie pani dyrektor Dorota Borowiecka dokonała pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wręczył przedszkolakom dyplom oraz mały słodki upominek.

Podczas spotkania Burmistrz Miasta i Gminy Igor Bandrowicz dokonał oficjalnego otwarcia Akademii Przedszkolaka. Pan Burmistrz podziękował pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby przedszkole było przestronne i nowoczesne.

 

Ta uroczystość na długo pozostanie w naszej pamięci.

|