Jubileusz Stowarzyszenia „Młodzież z Budzicza”

Daniela Bacańska | Środa 29.11.2017 aktualizacja: 04.12.2017, 07:51
Stowarzyszenie „Młodzież z Budzicza” obchodziło Jubileusz 10-lecia swojego utworzenia. Z tej okazji 25 listopada w świetlicy wiejskiej odbyło się spotkanie z władzami gminy oraz zaproszonymi gośćmi ze Stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy.

W Jubileuszu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Prusice - Igor Bandrowicz oraz Przewodniczący Rady - Zbigniew Ziomek, radni, przedstawiciele stowarzyszeń, mieszkańcy wsi.

Działalność Stowarzyszenia w okresie tych 10 lat przedstawiono w prezentacji multimedialnej. Zaakcentowane ważne historyczne chwile, archiwalne zdjęcia oraz wiele wspomnień. Każdy z uczestników mógł się wpisać się do kroniki wsi.

W przemówieniu Burmistrz docenił aktywność Stowarzyszenia i jego działalność na rzecz swojej miejscowości. Podkreślił dobrą współpracę z samorządem gminnym, a także działania Stowarzyszenia w celu pozyskiwania środków na realizację różnych projektów, min. budowę chodnika, działań z programu „Odnowy Wsi Dolnośląskiej”, wkładu pracy i zaangażowania członków Stowarzyszenia na rzecz zmiany wyglądu wsi i budowania tożsamości lokalnej.

Atmosfera spotkania była świąteczna i jak na urodziny przystało okraszona przepysznym tortem. 

|