Kabaret SMILE na Prusickiej Scenie Kabaretowej

Dorota Leń | Poniedziałek 22.02.2016 aktualizacja: 22.02.2016, 14:13
W piątek 19 lutego 2016 roku hala sportowa Zespołu Szkół w Prusicach po raz kolejny zamieniła się w wielką salę widowiskowo - rozrywkową z ogromną publicznością, ze sceną, światłami, niesamowitą atmosferą i wielką dawką dobrego humoru, a to wszystko za sprawą Prusickiej Sceny Kabaretowej na której wystąpił Kabaret SMILE. Podczas około 2 - godzinnego show zgromadzeni mieli okazję obejrzeć nowe skecze kabaretu w ramach programu „To Ci tłumaczę!”, w którym to główni bohaterowie Andrzej, Paweł i Michał wyjaśniali zagadnienia związane z problemami życia codziennego.

Prusice po raz kolejny stały się centrum kultury rozrywkowej. Kolejne wydarzenie w Gminie Prusice pokazało, że mieszkańcy naszej Gminy i nie tylko są bardzo „spragnienie” kultury i wydarzeń kulturalnych i chcą, aby się coś działo, choć z roku na rok w naszej Gminie się wiele dzieje. Prusicka Scena Kabaretowa w Prusicach miała miejsce już po raz szósty i ponownie zgromadziła w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach około 900 osobową publiczność.

Odkąd zostałem Burmistrzem, Prusice odwiedziła cała ekstraklasa polskich kabaretów. Warto przypomnieć, że do tej pory na naszej scenie wystąpili: Marcin Daniec (2011), Kabaret Paranienormalni (2012), Kabaret Moralnego Niepokoju (2013), Kabaret Neonówka (2014) oraz Kabaret Skeczów Męczących (2015) – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz  dodając: - W tym roku zaprosiliśmy Kabaret SMILE. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili, gdyż zależy mi, aby wszystkie wydarzenia w Gminie Prusice z roku na rok stały na coraz wyższym poziomie. 


Życiowe problemy dnia codziennego na scenie

Kabaret SMILE przed zgromadzoną publicznością zaprezentował się z nowym programem „To Ci tłumaczę!”. Podczas skeczy rozwiązywano dylematy młodego ojca, problemy językowe, z którymi Michał sobie śpiewająco poradził; tłumaczono wszechobecne uzależnienie od nowoczesnych technologii cyfrowych oraz dopalaczy. Występ artystów – Andrzeja, Pawła i Michała -  został nagrodzony gromkimi brawami zgromadzonej publiczność i tradycyjnie nie obyło się bez tradycyjnego „bisa”.

Artystom bardzo serdecznie za wspaniały występ i rozbawienie Prusic do łez podziękowali Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, p.o. Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Paweł Grzyb oraz Radny Miasta i Gminy Prusice Artur Bagiński. Występ zgromadził nie tylko mieszkańców naszej Gminy, ale także mieszkańców całego powiatu trzebnickiego, a nawet znaleźli się tacy, którzy przyjechali do nas z Wrocławia.

Organizatorami tego wspaniałego kulturalnego wydarzenia byli: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach.

Jak zapowiadają organizatorzy piątkowy występ to dopiero początek, tego co czeka nas w 2016 roku w Gminie Prusice. Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców, głównie Panie we wtorek 8 marca 2016 roku do Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach na Dzień Kobiet, gdzie wystąpi Kabaret Chyba. W weekend majowy tradycyjnie centrum kultury i rozrywki w Gminie Prusice stanie się Skokowa, za sprawą Majówki w Skokowej. Gwiazdą tej imprezy będzie zespół disco-polo Piękni i Młodzi. Sztandarowa impreza Gminy Prusice, czyli VI Dni Prusic odbędą się w ostatni weekend czerwca tj. 25-26 czerwca 2016 roku, na których również nie zabraknie atrakcji muzycznych. Więcej szczegółów już wkrótce, ale będzie się działo.

Dorota Leń

Foto: Marcin Mazurkiewicz

|