Kangurowcy ze Skokowej podbili Amerykę – wielki sukces

Daniela Bacańska | Wtorek 13.06.2017 aktualizacja: 13.06.2017, 09:55
KANGUROWCY BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MŚ W KREATYWNOŚCI 21 maja KANGUROWCY wraz z opiekunami wyruszyli do Londynu, stamtąd kierunek Chicago, Knoxville, a tam Olimpiada - ŚWIATOWE FINAŁY DI W USA.

Burmistrz Miasta i Gminy Prusice, tak jak obiecał, ufundował bilet do USA dla młodych Kangurowców. Dodatkowo wsparcia udzieliła Fundacja PZU, Nadleśnictwo Oborniki Śląskie, Firma Tarczyński, Zakład Wodociągowy Prusice, Kancelaria Brokerska Konstanta, Hotel Śląsk, Firma In-Tel oraz Samorząd Szkoły. Wsparcie wpłynęło również na specjalne konto, a zbiórka pieniędzy odbyła się na Majówce w Skokowej. Wyjazd do USA to oczywiście wycieczka, ale również ciężka praca. Trzeba zmontować i naprawić stroje oraz dekoracje i przekonać do siebie osoby oceniające.

25 maja odbyła się oficjalna ceremonia otwarcia Ogólnoświatowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination 2017 w Knoxville. Oczywiście KANGUROWCY też tam byli - z całą polską reprezentacją. Następnego dnia KANGUROWCY mieli "Wyzwanie na Już", a 26 maja "Wyzwanie drużynowe". KANGUROWCY wystąpili w 7-miominutowym przedstawieniu opowiadającym o inwazji na Ziemię sennych koszmarów, ukrywających się w zakamarkach domu Martyny. Koszmary usypiają i porywają Martynę. Dopóki śpi mogą rządzić światem. Bohaterowie dzięki odszyfrowaniu informacji dowiadują się gdzie jest Martyna... Wszystko po angielsku, wszystko stworzone samodzielnie - stroje, dekoracje i scenariusz. I to wszystko w obecności 20 tysięcy ludzi.

„Dla mnie to złota drużyna. 4 polskie drużyny, które zdobyły trofea na Światowej Olimpiadzie w USA, były małą, ale znaczącą wysepką na "chińsko-amerykańskim morzu". Przez długie 2 godziny prowadzący nie mieli dla nas litości. Ogłaszając nagrody bez przerwy powtarzali: Chiny, Chiny, Teksas, Teksas, Colorado,... W pewnej chwili pomyślałem że jesteśmy tylko tłem dla tych potęg. Ale w końcu usłyszeliśmy: KANGAROOS FROM "SKOKOŁA". To było niesamowite. To była największa niespodzianka ceremonii zakończenia GF17” – powiedział Dyrektor Andrzej Grzegorzewicz

Olimpiada w Knoxville to niesamowity czas dzięki dzieciakom z drużyny KANGUROWCÓW. Zmęczenie i stres znosiły dzielnie, bez grymasów i narzekania. Każdą wolną chwilę wypełniali śmiechem i sympatycznym rozrabianiem, jak to tacy "krejzole" potrafią robić. Uśmiechnięci, dowcipni, otwarci, odważni, pracowici, ciekawi, uczynni i bardzo pomocni. Zgrani jak mało kto - prawdziwa "paczka".

Brązowe medale Kangurowców zdobyte podczas Ogólnoświatowej Olimpiady Kreatywności Destination Imagination 2017 w Knoxville to bardzo ważne wydarzenie, przede wszystkim dla dzieci i ich opiekunów, ale również dla mnie. Jestem dumny z ich osiągnięcia, to wspaniałe dzieci bardzo zaangażowane w swoje działania i dążące do wyznaczonych celów. Kangurowcy pokazali, że dzięki kreatywności, determinacji i ogromnemu zaangażowaniu można osiągnąć wspaniałe sukcesy. Składam gratulacje i zapewniam o dalszym wspieraniu drużyny, aby ich marzenia wciąż się spełniały i zaangażowanie nie malało. W najbliższym czasie planuję spotkać się z całą grupą i osobiście pogratulować tak wielkiego sukcesu- podsumował wyjazd młodzieży Burmistrz Igor Bandrowicz

Z Time Square w Nyc Kangurowcy przesłali po wygranej specjalne podziękowania dla Burmistrza, bez pomocy którego wyprawa nie doszła by do skutku. Wspólnie wykrzyczeli: DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia:

 

|