Kolejna odsłona Dni Prusic na prusickim rynku

Daniela Bacańska | Środa 12.07.2017 aktualizacja: 17.07.2017, 12:16
W dniu 1.lipca odbyły się kolejne Dni Prusic - Święto Miasta i Gminy, a przede wszystkim wspaniała wspólna zabawa do rana. Od porannych godzin rynek stał się tętniącym życiem miejscem zabawy, śmiechu i wakacyjnej beztroski.

 

Już od wczesnych godzin przedpołudniowych wokół Ratusza zaczęli się gromadzić mieszkańcy aby podglądać to co dzieje się podczas przygotowań, montaży sprzętu i szykowania kolejnego prusickiego wydarzenia.Wyłączono z ruchu kilka ulic, które stały się deptakiem a o 11.00 terenem rozgrywek sportowych. Na stoiskach można było skosztować smakołyków lokalnych stowarzyszeń i kół gospodyń oraz kupić zabawki, nową, piękną biżuterię i inne pamiątki. Stoiska gminne, które zostały poddane ocenie obfitowały w ciasta, nalewki, chleb ze smalcem i ogórkiem, wspaniałe ciepłe rogale, przetwory. Różana wieś – Strupina napisała na to święto okolicznościową legendę. Najmłodsi najbardziej cieszyli się z ustawionych na ulicy dmuchanych atrakcji. Wzdłuż chodników rozstawione były ławki dla degustujących lokalne przysmaki – oraz grill z pieczonymi kiełbaskami, karkówką i innymi specjałami. 

Profesjonalnie przygotowana scena oraz telebimy umożliwiły oglądanie wydarzeń ze sceny praktycznie z każdego miejsca imprezy. Każdy mógł znależć coś interesującego w przygotowanym programie. Tegoroczna aura trochę spłatała nam figla w tym roku, ale wytrwali bawili się do końca. Na scenie pod wieczór odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie na najlepsze stoisko. Tuż przed występem gwiazdy wieczoru zebranych wokół sceny rozbawiła Sarsa. Najbardziej wyczekiwani goście tego wieczoru – Red Lips - rozpoczęli swój występ późnym wieczorem. Atmosfera na rynku z minuty na minutę robiła się gorąca. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz Życzył również wszystkim udanej i bezpiecznej zabawy.

Jednocześnie tego dnia zorganizowano część sportową. Jak co roku można było sprawdzić się w biegach na 10 km, biegu na wieże a najmłodsi w biegu smerfa. Na zwycięzców czekały medale, nagrody oraz piękne statuetki, które osobiście po zakończonej rywalizacji wręczał burmistrz Igor Bandrowicz oraz inni najważniejsi przedstawiciele samorządu. Odbyło się również losowanie upominków od sponsorów.

W tegorocznym święcie udział wzięła młodzież z Myrnogradu goszcząca w Prusicach na zaproszenie burmistrza. Młodzież całą grupą wzięła udział w przygotowaniach, ale i czynnie włączyła się w biegi. Na placu nie zabrakło obsługi technicznej, medycznej a w jednym z namiotów można było spotkać gminną przychodnię, która promowała swoje usługi. Nad bezpieczeństwem czuwała forma ochroniarska oraz karetki pogotowia oraz ochotnicza straż pożarna. 

Dni Prusic mają już swoją wypracowaną, siedmioletnią markę. Święto jest też jednym z ważniejszych i ciekawszych imprez w gminie, czego potwierdzeniem mogą być uczestniczący w nim mieszkańcy, goście i sportowcy. W tym dniu program obfitował w atrakcje, ale wszystko zaczęło się już wcześniej. W ramach Dni Prusic odbyły się Kurzbach Tropy – Reaktywacja, Dzień Sportu, Qulturalne Prusice a dzień później Pierwszy Indoor Cycling Megamaraton. Czekamy na następną odsłonę z niecierpliwością.

 

|