Kolejny etap prac nad strategią rowerową w regionie

Daniela Bacańska | Piątek 15.09.2017 aktualizacja: 15.09.2017, 08:19
Gmina Prusice jako Lider budowy Północnego Centrum Rowerowego Dolnego Śląska, aktywnie uczestniczy w pracach nad strategią. W dniu 13.09 w Baszcie W Żmigrodzie odbyło się kolejne spotkanie w sprawie rozwoju turystyki na terenie członków Stowarzyszenia SGTiDB, najbliższych działań i szerokiej promocji ściśle związanej z Dolnośląską Krainą Rowerowa.

Na spotkaniu ponownie przeanalizowano już wypracowaną analizę SWOT dla terenu objętego działaniami. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele gmin członków SGTiDB, którzy już kolejny raz spotkali się aby wypracować strategię rowerową.

Jednocześnie przedyskutowano dane z ankiet do tyczące zasobów wcześniejszych . Wstępnie ustalono cele i wizję dla Stowarzyszenia i jego działań na przyszły rok. Przedstawiono propozycje promocyjnych działań dotyczących  rekreacji i turystyki rowerowej dla obszaru skierowaną do rowerzystów z terenu Dolnego Śląska. Rozmawiano również o wspólnym spójnym  kalendarzu imprez rowerowych na 2018 rok. Wszystkie gminy zaproponowały mniejsze i większe imprezy oraz eventy rowerowe jakie będą się odbywały na terenie Gmin/Powiatów. Zebrany materiał trafi do wspólnej ulotki promujące ścieżki rowerowe w nowym sezonie - ROWEREM NA OKRĄGŁO W DOLNOŚLĄSKIEJ KRAINIE ROWEROWEJ 2018. Zasięg terytorialny to obszar samorządów tworzących Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Wzgórz Trzebnickich i Doliny Baryczy: Cieszków, Dobroszyce, Krośnice, Milicz, Prusice, Twardogóra, Wisznia Mała, Wołów, Zawonia, Żmigród, powiat trzebnicki, powiat górowski. 

Gmina Prusice również pracuje nad nowym cyklem imprez związanych z tematyką rowerową, w którą zaangażowane będą jednostki organizacyjne gminy, stowarzyszenia działające na terenie gminy, sportowcy z terenu gminy, ale i sami mieszkańcy. Mamy nadzieję, że nasza okolica z nowymi ścieżkami rowerowymi będzie jedną z najciekawszych atrakcji rekreacyjnych dla wszystkich lubiących aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

|