Letnie sobotnie popołudnie z zabawą do rana

Daniela Bacańska | Wtorek 12.09.2017 aktualizacja: 12.09.2017, 09:17
W sobotę, 9 września, w naszej Gminie odbyły się ostatnie pikniki w sołectwach. W Pawłowie Trzebnickim miało miejsce VIII Święto Jabłka i Szarlotki połączone z Piknikiem Rodzinnym a w Strupinie odbył się coroczny Festiwal Różany. Piękna pogoda sprzyjała integracji mieszkańców a atrakcji nie brakowało zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dorosłych mieszkańców wsi.

W Pawłowie Trzebnickim jednym z punktów świętowania był konkurs na najlepsze ciasto z jabłkami oraz konkurs wiedzy o Pawłowie Trzebnickim. Oba cieszyły się dużym zainteresowaniem. Można było również skorzystać z loterii fantowej z ciekawymi nagrodami, z której dochód zostanie przekazany na cele remontowe w Kościele p.w. św. Piotr i Pawła w Pawłowie Trzebnickim . Dla smakoszy czekał ogródek piwny oraz grill. Najważniejszym punktem świętowania było uroczyste otwarcie placu zabaw, podczas którego wstęgę przecięli: Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun, Przewodniczący Rady Zbigniew Ziomek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Paweł Grzyb, sołtys Pawłowa Trzebnickiego  Ewelina Fajer oraz  mieszkanka Pawłowa Trzebnickiego Żaneta Błaszak. To kolejna inwestycja dla najmłodszych otwarta na terenie naszej gminy. Po uroczystym otwarciu dzieci rozpoczęły wspólną zabawę na placu zabaw, która przyniosła wiele radości i zadowolenia. Ciekawe atrakcje będą cieszyły najmłodszych w jesienne dni. Piknik zakończono zabawą taneczną do białego rana.

W drugim sołectwie w Strupinie odbyła się kolejna edycja Festiwal u Różanego. Już od godziny 16:00 mieszkańcy rozpoczęli wspólną zabawę na terenie imprezy. Na scenie wystąpił Zespół Ludowy Strupinianie oraz Zespół Ludowy Dwie Łączki. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci w postaci gier i zabaw oraz dmuchanej zjeżdżalni. Zorganizowano ogródek piwny, w którym można było zaopatrzyć się w wiele przekąsek. O godzinie 18:00 rozpoczął się Koncert pieśni ormiańskich w wykonaniu światowej sławy armeńskiego artysty Grigora Mirzoyana z zespołem. Po koncercie rozpoczęła się zabawa taneczna, w której mieszkańcy brali czynny udział. W niedzielę mieszkańcy ale i goście Strupiny mogli posłuchać muzyki niecodziennej w Kościele pw. Niepokalanego Serca NMP, w którym odbył się Koncert w ramach Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej pod wspólnym tytułem„ Muzyka z przeszłości , rekonstrukcja, stylizacja” i muzyczne spotkanie z zespołem Huslar.

Podsumowując jednocześnie cykl pikników, imprez i eventów które miały miejsce na terenie Gminy Prusice można powiedzieć, że nie można się nudzić. Każdy, nieważne w jakim wieku, mógł w ostatnich miesiącach znaleźć coś dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i pasjami. Muzyka, śpiew, tańca, zabawa i wspólna integracja mieszkańców poszczególnych sołectw pokazuje, że warto działać na terenie gminy na rzecz tych małych społeczności.

|