Ślubowanie uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach

Daniela Bacańska | Poniedziałek 30.10.2017 aktualizacja: 31.10.2017, 10:27
Dnia 27 października uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach obchodzili jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu pierwszoklasistów jakim jest ślubowanie.

Podczas tej ważnej uroczystości w imieniu Burmistrza, uczestniczył w wydarzeniu Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun. Uczniowie do tak ważnego wydarzenia przygotowywali się od początku roku szkolnego. Uczniowie ubrani w galowe stroje przywitali wszystkich zaproszonych gości. Tego dnia na widowni zasiedli rodzice, koledzy i koleżanki z innych klas oraz zaproszeni goście. Pierwszoklasiści przedstawili spektakl słowno- muzyczny pt. „Pinokio idzie do Szkoły”. Dzieci udowodniły również, ze są już przygotowane do nowego rozdziału w życiu poprzez różnego rodzaju testy. A ten test wszyscy zaliczyli na 6 z plusem.

Następnie odbyło sie uroczyste ślubowanie, którego udzielił Dyrektor Szkoły Mariusz Kiepul. Dzieci otrzymały prezenty przygotowane przez Radę Rodziców oraz kolegów i koleżanek z innych klas. Sekretarz Miasta i Gminy Prusice złożył wszystkim pierwszakom życzenia wszystkiego co najlepsze w tak ważnym dniu oraz wysokich wyników w nauce na następne lata oraz okrasił to słodkościami. Na koniec tej uroczystości dzieci upamiętniły ten szczególny dzień wspólnym zdjęciem z Sekretarzem, Dyrektorem Szkoły oraz wychowawcą. Gratulujemy udanego startu!

 

|