Magiczne Piotrkowice w Starożytnej Grecji

Daniela Bacańska | Środa 21.06.2017 aktualizacja: 25.06.2017, 11:54
10 czerwca na kompleksie sportowym w Piotrkowicach odbyło się Święto Szkoły ,,Magiczne Piotrkowice w Starożytnej Grecji’’. Imprezę rozpoczął pochód Mitologicznych Bogiń i Bogów ze szkolnego Olimpu na miejsce Igrzysk, gdzie zapalono Znicz Olimpijski. Na stadionie rozpoczęto zmagania sportowe, przy Amfiteatrze zaprezentowali się Mitologiczni Władcy Olimpu z wszystkich oddziałów naszej szkoły.

Na stoiskach greckiego targu Laiki można było delektować się specjałami przygotowanymi prze Rodziców. Dzieci bawiły się na ,,dmuchańcach’’, które zapewnił Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach oraz mogły przejechać się ,,Rydwanem’’ przygotowanym przez sołectwo Borówek. W muzyczną podróż do Grecji zabrał nas zespół ,,Zorba’’, którego liderem jest Kostas Bogdas, pięknie grający na tradycyjnym Buzuki. W trakcie koncertu uczyliśmy się kroków ludowego tańca Sitraki.

Uczestnicy zmagań sportowych zostali przez Zeusa uhonorowani Wieńcami Laurowymi i upominkami. Prezentujące się klasy nagrodzono Rogami Obfitości. Przed ostatnim akcentem imprezy wszyscy uczestnicy odtańczyli taniec Sitraki, następnie rozpoczęto losowanie nagród przygotowanych przez sponsorów.

Główną nagrodę deskorolkę elektryczną ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz. Kiedy zgasł Znicz Olimpijski Zeus zakończył nasze święto.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Święta Szkoły ,,Magiczne Piotrkowice w Starożytnej Grecji’’ serdecznie dziękujemy.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach

Mariusz Kiepul 


|