Magiczne Piotrkowice w świecie muzyki

Dorota Leń | Poniedziałek 13.06.2016 aktualizacja: 13.06.2016, 22:57
W piątkowe popołudnie, 10 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Piotrkowicach odbyło się Święto Szkoły Magiczne Piotrkowice w świecie muzyki, zorganizowany przez Radę Rodziców oraz Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i Pracowników. Piękna pogoda i bogaty program zachęciły do udziału w imprezie wielu mieszkańców z Gminy Prusice. Uczestników festynu – w imieniu organizatorów i swoim własnym - powitały prowadzące imprezę nauczycielki: Monika Bartosik (podczas Magicznych Piotrkowic jako Amy Winehous) i Iwona Kiepul- Marilyn Monroe, które zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy. Specjalnie na nasze święto uczniowie klas 0-VI pod opieką wychowawczyń, przygotowali występy wokalno- taneczne, a dzieci z oddziału IV-VI, nagrały teledyski do wybranych przez siebie utworów: „Pomidorowa”, „Zróbmy sobie fotę”, „Happy”.

Na zaproszenie dyrektora p. Mariusza Kiepula wystąpiła i poprowadziła warsztaty muzyczne Szkoła Samby SEITE RIOS. Zespół uczył nas grać karnawałową sambę na oryginalnych brazylijskich bębnach. Poznaliśmy techniki gry na takich instrumentach jak: caixa, surdo, tamborim, agogo, chocalho, repinique.  Uczestnicy warsztatów w czasie zajęć poznali ćwiczenia rozwijające koordynację i poczucie rytmu. Opanowanie poznanego materiału pozwala na udział w licznych sambowych imprezach w całej Polsce i Europie.

Kolejną gwiazdą, która zagościła na naszej scenie, był zespół STRAIN, półfinalista programu Must Be The Music. Wrocławski STRAIN powstał na przełomie 2010/11 roku. Niezwykle widowiskowe koncerty spowodowały, że od początku zyskał grupę oddanych fanów. Od roku 2012 zespół regularnie koncertuje, dając kilkadziesiąt występów rocznie, grał podczas koncertów klubowych wielokrotnie m.in. TSA, Acid Drinkers czy Luxtorpedą. Koncert wprowadził wszystkich w dobre nastroje, a zespół zdobył rzeszę nowych fanów.

Organizatorzy festynu nie zapomnieli o najmłodszych. Dzieci mogły wyszaleć się w dmuchanym zamku i atrakcjach przygotowanych przez GOKiS w Prusicach. Prawdziwe oblężenie przez cały czas trwania festynu przeżywało stanowisko malowania twarzy i plecenia warkoczyków, gdzie panie przyozdabiały uczestników fantastycznymi wzorami.

Podczas imprezy można było posilić się na prowadzonych przez Radę Rodziców stoiskach gastronomicznych, gdzie serwowano: kiełbasę z grilla, lody, galaretki, ciasto, zimne napoje oraz kawę.  Amatorów festynowego jedzenia nie brakowało, dlatego panie serwujące wszystkie te pyszności, miały ręce pełne roboty.

Jednak jak zawsze największe emocje towarzyszyły losowaniu głównych nagród loterii, w której na szczęśliwców czekał smartfon ufundowany przez Narodowy Teatr im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu oraz dwa piękne rowery, podarowane na nasze święto, od Burmistrza Miasta i Gminy Prusice p. Igora Bandrowicza.

Kończąc Magiczne Piotrkowice w świecie muzyki, wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia imprezy – darczyńcom, sponsorom i organizatorom - podziękowali pan Dyrektor Mariusz Kiepul z Przewodniczącą Rady Rodziców Moniką Grys, kończąc festyn szkolny. Już dziś zapraszamy wszystkich za rok w nowej na pewno magicznej piotrkowickiej rzeczywistości!

Magiczne Piotrkowice nie odbyłby się bez życzliwości naszych sponsorów: Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, p. Jacka Bartosika- Agencja reklamowa BRAVE DESIGN z Trzebnicy, Narodowemu teatrowi edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, Pani Trzebińskiej ze Sklepu w Piotrkowicach, Panu Adamowi Siekirce  z Minimarketu ‘Adaś”w Skokowej, Firmie Adamex, ZPB Kaczmarek Prusice, Zakładowi Wodociągowemu Bychowo, Panu Tadeuszowi Pałysowi, Nadleśnictwu z Obornik Śląskich, firmie Adatur Skokowa, Sklepowi Rabat Skokowa, Bankowi Spółdzielczemu w Obornikach Śl., Panu Piotrowi Opałce, firmie BiurChem z Trzebnicy, GOKiSowi z Prusic, Wydawnictwu Drugi tom, Hurtowni taniej książki, Wydawnictwu WSiP , Prusickiemu Centrum Fitness, Prusickiemu Obiektowi multifunkcyjnemu, Michałowi i Marioli Syrnik, Firmie Jaś i Małgosia w Skokowej, Panu Grzegorzowi Kazek, Agencji reklamowo- wydawnicza MAX, Wydawnictwu OLIMP,  Impresariatowi teatralnemu „Kurtyna” , Panu Mariuszowi Koza, Magdalenie i Krzysztofowi Baranowskim, Wrocławskiemu klubowi ANIMA, panu Wacławowi Bieniasowi, Arkadiuszowi Walasek, Gminnej Spółdzielni Samopomoc, Ewie Przychodnej, pani  Małgorzacie Sadłowskiej, Stowarzyszeniu Prusiczanin, pani Janinie Słocie, Stowarzyszeniu Strupinianie, Grupie Pieprzyk i hotelowi Riviera z Prusic, Towarzystwu Ubezpieczeniowemu Generali, oraz wszystkim tym bezimiennym którzy przyczynili się do zorganizowania Święta naszej społeczności.

 Społeczność Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach


|