Majówka w Skokowej z wieloma atrakcjami!

Dorota Leń | Niedziela 24.04.2016 aktualizacja: 06.05.2016, 12:24
Stało się już tradycją, że Skokowa po raz kolejny na weekend majowy stanie się centrum kultury, rozrywki i sportu. Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz zaprasza wszystkich lubiących dobrą zabawę w dniach 30 kwietnia oraz 1 maja 2016 roku na pełną atrakcji, rodzinną Majówkę w Skokowej, która odbędzie się na kompleksie boisk „Orlik” przy ul. Kościelnej. Gwiazdą tegorocznej imprezy jest Zespół Piękni i Młodzi. Na scenie pojawią się jeszcze takie gwiazdy z polskiej sceny muzycznej jak Fanatic, Loverboy, Stereo, a także artystka lokalna Ada Maksymowicz, zaś imprezę poprowadzi Paweł Kościółek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Tegoroczny weekend majowy w Gminie Prusice zapowiada się bardzo ciekawie, a to wszystko za sprawą Wielkiej Majówki w Skokowej. Organizatorzy zaplanowali dwa dni pełne atrakcji dla każdego, zaczynając od zmagań sportowych, a kończąc na występach wspaniałych gwiazd muzycznych i zabawie tanecznej do białego rana.

Sobota na sportowo…

Weekend majowy w Skokowej rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia 2016 roku w samo południe od VI Skokowskiego Biegu Przełajowego na trasie wymagającej o długości 5,8 km przez drogi polne, asfalt i kostkę brukową.

Celem biegu jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, zdobywanie nowych jej zwolenników, promocja miasta i gminy Prusice oraz  integracja środowiska biegaczy – podkreślają jednogłośnie Organizatorzy.

Na wszystkich biegaczy na mecie będzie czekać pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny, zaś najlepsi w kategorii OPEN Mężczyźni i Kobiety oraz Gmina Prusice Mężczyźni i Kobiety otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe.  Natomiast zdobywcy miejsc na podium w kategoriach wiekowych otrzymają dyplomy.

Zainteresowani aktywnym rozpoczęciem Majówki, mogą się jeszcze zapisać na VI Skokowski Bieg Przełajowy do wtorku 26 kwietnia 2016 roku dokonując opłaty startowej w wysokości 20 zł. Natomiast Ci, którzy zapiszą się po 26 kwietnia 2016 roku i w dniu zawodów w Biurze Biegu do uiszczenia będą mieć opłatę startową w wysokości 30 zł.

 


 

TRASA VI SKOKOWSKIEGO BIEGU PRZEŁAJOWEGO:

 


Więcej szczegółów o samym biegu, Regulamin oraz możliwość zapisów znajduje się na stronie www.bieg.prusice.pl.

 

i z gwiazdą Majówki, czyli zespołem Piękni i Młodzi

Kolejną atrakcją sportową będzie Turniej Piłki Nożnej o „Beczkę Piwa” OPEN, a po wysiłku fizycznym na wszystkich będzie czekało coś dla duszy i dla ucha, czyli koncert wokalny Młodych Talentów z Gminy Prusice, na co dzień uczestników warsztatów i zajęć odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach.

Support przed gwiazdą wieczoru będzie miała mieszkanka Gminy Prusice Ada Maksymowicz, a tuż po niej wystąpi Super Gwiazda Majówki 2016 w Skokowejzespół disco – polo PIĘKNI I MŁODZI, wykonujący między innymi takie utwory jak „Jedno słowo”, czy „Ona jest taka cudowna”. Kolejną gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół FANATIC -  jest to jeden z pierwszych zespołów disco - polo działających w Polsce od 1989 roku. Jego największe hity to „Czarownica” („Rzeki przepłynąłem, góry pokonałem”), , czy też „Zwariowana Gocha”, „Daj mi kasę”. Ostatnią atrakcją pierwszego dnia Majówki będzie efektowny pokaz laserowy Visual Senasation, a po nim dyskoteka z DJ pod gwiazdami z laserową oprawą do białego rana.

Niedziela dla Stowarzyszeń, dzieci oraz ze sportem i muzyką

Nowością tegorocznej Majówki w Skokowej będzie Jarmark Lokalnych Stowarzyszeń, który odbędzie się w niedzielę 1 maja 2016 roku i rozpocznie się o godz. 14. Na ten dzień zaplanowano również Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice oraz Finał Otwartych Mistrzostw Gminy Prusice – Mieszanych Drużyn Amatorskich w Piłce Siatkowej, a także blok zabaw dla dzieci w towarzystwie Kubusia Puchatka z malowaniem twarzy, konkursami i zabawami sportowo – rozrywkowymi, wielkimi bańkami mydlanymi oraz Mistrzem Sztuk Iluzji. Na scenie wystąpi również zespół taneczny PROMYKI ze Szkoły Podstawowej w Skokowej.

Ciekawym wydarzeniem niedzielnego popołudnia będzie pokazowy mecz CrashBall, w którym będą rywalizować ze sobą  kultowi przeciwnicy: STARA SKOKOWA vs NOWA SKOKOWA. Po krótkim meczu wszyscy chętni będą mogli sami spróbować swoich sił w tego typu sportowej zabawie.

O godz. 19.00 sceną zawładnie zespół LOVERBOY, znany z takich utworów disco – polo jak „Zróbmy sobie fotę” oraz „Chciałbym z Tobą chodzić”, a tuż po nim wystąpi kolejna gwiazda muzyczna, czyli zespół STEREO, wykonujący takie utwory jak „Zero złości”, „Trochę inaczej” oraz „Tylko tyle Ci powiem”.

Tak wspaniały weekend zakończy zabawa taneczna przy muzyce zespołu Dance Menu.

- Zapowiada się nam wspaniały Weekend Majowy w Skokowej – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dodając: - Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na Majówkę do Skokowej, gdyż program imprezy zawiera szereg atrakcji. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W trakcie całej Majówki będą dostępne dla wszystkich: Park Zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe oraz ogródek piwny.

Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na facebooku pod linkiem:  https://www.facebook.com/events/852965851492229/, gdzie oprócz szczegółowych informacji o atrakcjach, będą publikowane relacje na żywo podczas trwania imprezy.

Organizatorami Majówki w Skokowej są: Burmistrz Miasta i Gminy Prusice, Gmina Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach, Prusickie Centrum Fitness, Stowarzyszenie Skokowiak oraz LKS Dolpasz Skokowa.

Dorota Leń

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć bez wiedzy i zgody Gminy Prusice oraz autora zabronione!

|