Majówka w Skokowej z zespołem Power Play już w sobotę

Dorota Leń | Czwartek 04.05.2017 aktualizacja: 04.05.2017, 22:27
Stało się już tradycją, że Skokowa po raz kolejny na początku maja stanie się centrum kultury, rozrywki i sportu. Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz zaprasza wszystkich lubiących dobrą zabawę i rodzinną atmosferę na Majówkę do Skokowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę 6 maja 2017 roku na kompleksie boisk „Orlik” przy ul. Kościelnej. Gwiazdą tegorocznej imprezy jest zespół disco polo „Power Play”. Na scenie pojawią się jeszcze takie gwiazdy jak zespół D.4 oraz artystka lokalna Ada Maksymowicz z zespołem. Tradycyjnie nie zabraknie Skokowskiego Biegu Przełajowego, turnieju piłki nożnej o beczkę piwa i rozgrywek piłkarskich na boisku. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Sobota 6 maja 2017 roku w Gminie Prusice zapowiada się bardzo ciekawie, a to wszystko za sprawą Majówki w Skokowej. Organizatorzy zaplanowali dzień  pełen atrakcji dla każdego, zaczynając od zmagań sportowych, a kończąc na występach wspaniałych gwiazd muzycznych i zabawie tanecznej do białego rana.

Majówka na sportowo….

Impreza w Skokowej rozpocznie się o godz. 11 już 7. Skokowskim Biegiem Przełajowym pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza na dystansie 5 km po polnych ścieżkach i uliczkach w Skokowej.

– Celem biegu jest popularyzacja biegania jako formy czynnego wypoczynku i rekreacji ruchowej, zdobywanie nowych jej zwolenników, promocja miasta i gminy Prusice oraz  integracja środowiska biegaczy – podkreślają jednogłośnie Organizatorzy.

Uczestnicy Skokowskiego Biegu Przełajowego będą rywalizowali w kategorii OPEN Mężczyźni i Kobiety, w kategoriach wiekowych: M16, K16, M20, K20, M30, K30, M40, K40, M50, K50, M60 oraz w kategoriach dodatkowych: Gmina Prusice Mężczyźni i Kobiety. Najlepsi biegacze w kategorii OPEN oraz Gmina Prusice otrzymają statuetki oraz nagrody rzeczowe w zależności od zajętego miejsca. Natomiast zdobywcy miejsc na podium w kategoriach wiekowych otrzymają dyplomy.  Zwycięzcy kategorii OPEN nie otrzymują nagród w kategoriach wiekowych. Każdy z uczestników na mecie otrzyma pamiątkowy medal

Zainteresowani aktywnym rozpoczęciem Majówki, mogą się zapisać na VII  Skokowski Bieg Przełajowy dokonując opłaty startowej w wysokości 40 zł, płatne gotówką w biurze biegu.

Więcej szczegółów o samym biegu, Regulamin oraz możliwość zapisów znajduje się na stronie www.bieg.prusice.pl oraz na facebooku na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/skokowski.bieg.przelajowy/?fref=ts

Kolejną atrakcją sportową będzie Turniej Piłki Nożnej Orlików oraz Turniej Piłki Nożnej o "Bęczkę Piwa" OPEN.

…i disco-polowo, czyli z zespołem D.4 I Power Play

Po wysiłku fizycznym na wszystkich będzie czekało coś dla duszy i dla ucha, czyli występy dzieci ze szkół z Prusic, Piotrkowic i Skokowej, a tuż po nich koncert wokalny Młodych Talentów z Gminy Prusice, na co dzień uczestników warsztatów i zajęć odbywających się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach.

O godz. 19 skokowską sceną zawładnie zespół disco – polo D.4 z Brzegu Dolnego, który tworzą Tomasz Laskowski, Marcin Puślednik oraz Agnieszka Broniewicz. Formacja jest znana z takich utworów jak „18 lat”, „Anioł i Diabeł”, „Nogi”, „Moja miłość” oraz „Tylko Ty kochana”, a jej najnowszym kawałkiem jest utwór „Ewangelina”


Support przed gwiazdą wieczoru będzie miała mieszkanka Gminy Prusice Ada Maksymowicz z zespołem, a tuż po niej wystąpi Super Gwiazda Majówki 2017 w Skokowejzespół disco – polo Power Play.

Muzycy znani są z ognistego temperamentu i niezwykłej przebojowości, z natury nie lubią robić wokół siebie dużego szumu, ale gdy tylko pojawią się na scenie, potrafią zaczarować ludzi tak, że nogi same rwą się do tańca. Największe hity zespołu to „Zawsze cos (oj tam oj tam)”, „Kochaj mnie”, „Co ma być to będzie” i wiele innych.

Tak wspaniały dzień zakończy zabawa taneczna do białego rana przy muzyce zespołu Dance Menu.

- Zapowiada się nam kolejna wspaniała Majówka w Skokowej – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz dodając: - Wszystkich bardzo serdecznie już dzisiaj zapraszam 6 maja do Skokowej, gdyż program imprezy zawiera szereg atrakcji. Mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

W trakcie całej Majówki będą dostępne dla wszystkich: Park gier i zabaw dla dzieci, stoiska gastronomiczne i handlowe oraz ogródek piwny.

Zapraszamy również do śledzenia wydarzenia na facebooku pod linkiem:  https://www.facebook.com/events/1890810311140692/

 

DL

 

|