Młodzież z programu Erasmus+ w Prusicach

Daniela Bacańska | Poniedziałek 16.10.2017 aktualizacja: 17.10.2017, 07:49
W dniach 29.09. – 08.10., dwanaścioro uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Prusicach wzięło udział w kolejnej wymianie młodzieży w ramach programu Erasmus+. Już po raz trzeci szkoła została gospodarzem wymiany. Projekt został napisany z inicjatywy dwóch uczennic III klasy Gimnazjum – Nikoli Cetery oraz Laury Maciochy, które wypełniły kilkudziesięciostronicowy wniosek i odniosły sukces. Projekt został zaakceptowany przez Polską Narodową Agencję.

         W wymianie młodzieżowej wzięło udział 56 uczestników: 12 przedstawicieli młodzieży z Włoch, Macedonii, Portugalii i Polski wraz z dwoma leaderami z każdego kraju. Nad grupą polską oraz całym projektem czuwały nauczycielki Szkoły Podstawowej Prusicach: Pani Lucyna Zalewska oraz Pani Żaneta Szatkowska-Wolska.

         Głównymi celami projektu o nazwie „Express yourself with no limits” (Wyraź siebie bez ograniczeń) było promowanie tańca, muzyki oraz sztuki jako pozytywnych form ekspresji, poznanie narodowych tańców, muzyki oraz sztuki wszystkich partnerów jak też ich obyczajów i kultury, doskonalenie komunikacji w języku angielskim, współpracy w grupie oraz wiele innych aspektów na poziomie międzynarodowym. Działania projektowe miały miejsce we Wrocławiu – właściwe w samym jego sercu, czyli na wrocławskim rynku. Nie zabrakło też czasu na odwiedziny w Prusicach. Młodzież odwiedziła szkołę, wybrała się z wizytą do PCF i Multiteki. Młodzież wybrała się również do Urzędzie Miasta i Gminy, o czym już informowaliśmy na stronie internetowej.

|