Na stołach królowało jabłko i szarlotka

Dorota Leń | Niedziela 11.10.2015 aktualizacja: 12.10.2015, 09:25
W sobotę 26 września 2015 roku na Orliku w Pawłowie Trzebnickim królowały jabłka, oraz przepyszne ciasta i desery z nimi, a to wszystko za sprawą VI Święta Jabłka i Szarlotki. Na kompleksie boisk sportowych nie zabrakło emocji sportowych za sprawą meczu Żonaci kontra Kawalerowie. Tradycyjnie w ramach Biesiady na Ludowo wystąpiły Kapela Ludowa „Trzy Dęby” z Borówka oraz „Bzykowianie” z Brzykowa. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie Aktywni z Pawłowa Trzebnickiego przy wsparciu Gminy Prusice i Stowarzyszenia LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich.

 

Pawłów Trzebnicki od sześciu lat na przełomie września – października słynie z organizacji Święta Jabłka i Szarlotki. W tym roku nie było inaczej, gdyż przy Orliku odbywała się impreza z wieloma atrakcjami dla najmłodszych i występami lokalnych zespołów ludowych, a także meczem Żonaci kontra Kawalerowie, w którym zwyciężyli Kawalerowie wynikiem 11:4.

Dla zgromadzonej publiczności wystąpili: Kapela Ludowa „Trzy Dęby” z Borówka oraz „Bzykowianie” z Brzykowa.

Natomiast we wnętrzu Orlika na zgromadzonych czekała prawdziwa rozkosz dla duszy – przepyszne desery, ciasta i wypieki z jabłkami.

- Do tegorocznego konkursu zostało zgłoszonych 16 ciast nie tylko z terenu Gminy Prusice, ale także z terenu Powiatu Trzebnickiego i LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich – podkreślali Organizatorzy dodając: – Wszystkie przygotowane smakołyki były naprawdę bardzo pyszne i estetycznie przygotowane.


 Jury w składzie: Zbigniew Ziomek – przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice, Sławomir Zarentowi - radny powiatowy, Katarzyna Jarczewska – prezes Lokalnej Grupy Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich, Grażyna Mazur – zeszłoroczna laureatka konkursu oraz Mikołaj Zelechowski – mieszkaniec Prusic miało ciężki „orzech do zgryzienia”.

Jak sami podkreślili wszystkie konkursowe wypieki były tak wyśmienite, aż palce lizać. Jednak wybrali te najlepsze. Najlepsze ciasto – „jabłkowe róże” przygotowała Joanna Wiraszka z Pawłowa Trzebnickiego. II miejsce zajęła szarlotka z bitą śmietaną przygotowana przez Renatę Adamus z Gminy Wisznia Mała, a III miejsce Anita Gawłowska z Wszemirowa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne nagrody.

Organizatorami tegorocznej, już szóstej edycji byli: Stowarzyszenie „Aktywni” w Pawłowie Trzebnickim, Gmina Prusice, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.

Święto Jabłka i Szarlotki to cykliczna impreza Gminy Prusice, która co roku odbywa się w Pawłowie Trzebnickim. W związku z tym Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają w przyszłym roku ponownie do Pawłowa.

Tekst: Dorota Leń

Foto: LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich, Stowarzyszenie Aktywni z Pawłowa Trzebnickiego

|