Niezapomniany Dzień Dziecka już za nami – kolorowa zabawa

Daniela Bacańska | Wtorek 06.06.2017 aktualizacja: 06.06.2017, 11:38
Tegoroczny Dzień Dziecka w Prusicach odbył się w sobotę 3 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Prusicach. Piękny plac szkolny, trawniki i boisko wypełniały się z godziny na godzinę a cała przestrzeń była tak przygotowana, aby każdy kto skorzysta z zaproszenia znalazł swoje miejsce. Była to wyjątkowa uroczystość, podczas której najważniejsze są dzieci. Jak co roku również i tego dnia nie mogło zabraknąć specjalnych atrakcji. A kolorowa zabawa trwała do wieczora. Wiele rodzin z Prusic ale i poszczególnych sołectw całymi rodzinami spacerowało wśród stoisk i miejsc specjalnie zaaranżowanych do wspólnej rodzinnej zabawy.

Specjalne atrakcje dnia.

Dzieciom została zapewniona wspaniała zabawa pod nadzorem doświadczonych animatorów, trenerów oraz instruktorów GOKiS. Dla najmłodszych przygotowana była akademia rowerowa, a w niej m.in.: mobilne miasteczko ruchu drogowego, profesjonalne przeszkody rowerowe oraz rowery i kaski dla uczestników. Po pokonaniu przeszkód można było uzyskać specjalny certyfikat. Kolejną atrakcją była wioska harcerska, która została przygotowana przez Harcerzy z Gminy Prusice oraz hufiec ZHP Powiatu Trzebnickiego. Oprócz tego można było skorzystać z darmowych atrakcji w parku zabaw, a w nim m.in.: dmuchane zjeżdżalnie i zamki, euro bungie, kule wodne oraz przejażdżki kucykiem. Ponadto nie zabrakło kącika gier i zabaw dla najmłodszych, salonu fryzjerskiego, baniek mydlanych, a kolejki do malowania twarzy i zaplatania warkoczyków nie miały końca. Wszystkie dzieci otrzymały talon do wykorzystania na darmowym stoisku gastronomicznym, na którym czekały smakołyki watę cukrową, popcorn, soczek jak również kiełbaskę z grilla.

Program artystyczny

Na scenie trwał barwny program artystyczny, który z wielką lekkością prowadziły Dzwoneczek oraz Królewna Śnieżka. Po uroczystym powitaniu dzieciaków i życzeniach na początek przeprowadzono konkurs wiedzy o Gminie Prusice z nagrodami. Następnie zaprezentowali się uczniowie z przygotowanym przedstawieniem i pokazem. Na zakończenie pokazów wystąpili uczestnicy warsztatów w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Prusicach. Zaprezentowali układy taneczno-muzyczne, które przygotowali na zajęciach z Panią Anetą Góral. Impreza ta miała w sobie wyjątkowy czar i kolory. W tym dniu każdy, niezależnie od wieku choć na chwilę stał się dzieckiem. Duzi na równi z małymi śmiali i bawili się, dając upust swojej energii.

Szkoda, że ten czas tak szybko minął. Ale na pocieszenie już za rok kolejna odsłona Dnia Dziecka w Gminie Prusice. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspaniałą wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!  

Prezentacja  kolorowych i wesołych występów  zespołów przy scenie

Burmistrz wraz z synem Leonem w towarzystwie Sekretarza oraz Dyrektora GOKiS zwiedzali poszczególne stoiska i atrakcje

Dzwoneczek  oraz Królewna Śnieżka z wielką lekkością prowadziły całą imprezę

Rywalizacje w rozgrywkach i grach sportowych przyciągały młodych sportowców

Niebieski Smerf wyginał śmiało ciało podczas artystycznych występów na placu

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się malowanie twarzy oraz zaplatanie warkoczyków – wakacje już niebawem

A wszystko kręci się wokół piłki

Wszyscy zbierali kolorowe pieczątki stojąc wytrwale w kolejce

Rajdy rowerowe w miasteczku ruchu drogowego dla przyszłych kierowców

Pokazy Straży Pożarnej

Rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie uczestniczyli we wspólnej zabawie z okazji Dnia Dziecka

|