Niezwykła chwila w życiu pierwszoklasistów

Daniela Bacańska | Piątek 13.10.2017 aktualizacja: 30.10.2017, 11:10
Ślubowanie to niezwykle ważna chwila w życiu każdego pierwszoklasisty, który uroczyście złożył przysięgę być sumiennym uczniem, uczyć się pilnie, swoją postawą sprawiać radość rodzicom oraz dbać o honor i dobre imię szkoły. To niezwykłe wydarzenie w dniu 13. października w godzinach przedpołudniowych odbyło się w Zespole Szkół w Prusicach.

Ta bardzo podniosła uroczystość, czyli Pasowanie Pierwszoklasistów była zaplanowana od miesiąca w najdrobniejszych szczegółach.  Już od rana uczniowie w strojach galowych wypełniali szkołę. Pasowanie było najważniejszym punktem uroczystości. Dzieci w okolicznościowym programie taneczno-muzycznym rozpoczęły świętowanie. Jednym z punktów programu był wspólnie odtańczony na sali polonez

Na widowni zasiedli rodzice, dziadkowie, rodzeństwo ze starszych klas, ale i specjalnie na tę uroczystość zaproszeni goście. W imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Prusice w uroczystości brał udział Sekretarz Grzegorz Terebun, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Zbigniew Ziomek oraz przedstawiciele władz samorządowych i pracownicy oświaty.  Wśród zaproszonych byli obecni Starosta Powiatu Trzebnickiego  Waldemar Wysocki, przedstawiciele Rady Rodziców oraz grono pedagogiczne. Nie zabrakło słodkich prezentów dla każdego z pierwszaków.

Sekretarz Grzegorz Terebun w imieniu Burmistrza Igora Bandrowicza odebrał okolicznościowe podziękowania od Pani Dyrektor Doroty Borowieckiej. Sekretarz oraz Przewodniczący Rady pogratulowali wszystkim uczniom udanego startu w szkole,  złożonej oficjalnie przysięgi na ucznia szkoły życząc samych sukcesów w nauce i zdobywaniu wiedzy.

Uczniowie już wiedzą jak się zachować się w szkole, bo są jej członkami od września, a teraz już wiedzą jak zachować się w trudniejszych , ale i podniosłych  sytuacjach  -  a ta chwila niewątpliwie do takich należała. Ten piękny jesienny dzień na długo zostanie zapamiętany przez pierwszaków. My życzymy samych sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Przy okazji informujemy, że w tym roku do pierwszej klasy zostało przyjętych 88 uczniów do wszystkich placówek oświatowych Gminy Prusice.

|