Nowa siedziba Bychowa uroczyście otwarta!

Dorota Leń | Sobota 10.12.2016 aktualizacja: 07.01.2017, 14:11
Włodarze pięciu samorządów powiatu trzebnickiego i wołowskiego w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, Sekretarza Gminy Trzebnica Daniela Buczaka, Burmistrza Żmigrodu Roberta Lewandowskiego, Burmistrza Obornik Śląskich Arkadiusza Poprawy oraz Burmistrza Wołowa Dariusza Chmury dokonali w piątek 25 listopada 2016 roku przecięcia wstęgi i uroczystego otwarcia nowego budynku Związku Gmin „Bychowo” oraz Zakładu Wodociągowego Związku Gmin Bychowo.

Zakład Wodociągowy Związku Gmin Bychowo zajmuje się eksploatacją sieci wodociągowej na terenie Gminy Prusice, Trzebnica, Wołów i Żmigród, a także dostarczaniem wody do Gminy Oborniki Śląskie oraz świadczeniem wielu innych usług dla mieszkańców gmin członkowskich, co wymagało profesjonalnego i przestronnego zaplecza.

Tym samym „Bychowo” po 20 latach istnienia doczekało się wreszcie swojej własnej siedziby z nowoczesnymi pomieszczeniami do obsługi klienta i salą konferencyjną. Budynek jest przystosowany również do obsługi osób niepełnosprawnych.

Całkowity koszt inwestycji to ok 1,3 mln zł. Realizacja zadania została sfinansowania z trzech źródeł. Po pierwsze jest to wspólna inwestycja wszystkich pięciu samorządów: Gminy Prusice, Żmigród, Oborniki Śląskie, Trzebnica i Wołów, które w ramach porozumienia przekazały dla Związku po 100 tys. zł., czyli w sumie 500 tys. zł.

Drugim źródłem finansowania był kredyt, który Związek Gmin Bychowo zaciągnął, zaś trzecie źródło to środki wypracowane przez zakład wodociągowy w ostatnich trzech latach w ramach zrealizowanych inwestycji dla podmiotów zewnętrznych.

W tym miejscu warto podkreślić, że powstanie nowej siedziby ZW ZGB nie spowoduje wzrostu opłat za wodę w związku z inwestycją.  Natomiast kredyt zaciągnięty przez Związek będzie spłacany z przychodów dodatkowych uzyskanych ze zleceń dla podmiotów zewnętrznych

Zapraszamy do  odwiedzania nowej siedziby Zakładu Wodociągowego Związku Gminy Bychowo na ul. Kolejowej 30 w Prusicach.

DL

|