Orzeł Prusice Seniorzy oraz Gumisie z Pucharem Burmistrza

Dorota Leń | Niedziela 12.02.2017 aktualizacja: 12.02.2017, 18:25
10 kolejek prusickiej halówki, 2 ligi – mistrzowska i amatorska, 10 drużyn sportowych, wiele godzin rozgrywek piłkarskich, wiele strzelonych bramek, wielu strzelców, sporo emocji sportowych i 2 Puchary Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza dla najlepszych drużyn w każdej lidze: mistrzowskiej - MKS Orzeł Prusice Seniorzy oraz amatorskiej - Gumisie … tak w skrócie można podsumować VII edycję Ligi Halowej w Piłce Nożnej 2016/2017 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza, której uroczyste zakończenie miało miejsce w niedzielę 29 stycznia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach.

VII edycja Ligi Halowej w Piłce Nożnej w Prusicach odbyła się w trochę innej formule niż w latach poprzednich. Drużyny sportowe zostały podzielone na dwie ligi: I liga mistrzowska oraz II liga amatorska.

Liga Mistrzowska dla MKS Orzeł Prusice Seniorzy

W lidze mistrzowskiej rywalizowało ze sobą pięć drużyn, wśród których znaleźli się MKS Orzeł Prusice Seniorzy, Orły Górskiego, Bailando Trzebnica, Błękitni Kaszyce Wielkie oraz Sparta Wszemirów.

Najlepszym i niepokonanym zespołem w 8 meczach, a tym samym zwycięzcami I ligi z 24 punktami okazała się drużyna MKS Orzeł Prusice Seniorzy.

Na II miejscu znalazła się drużyna Orły Górskiego z 4 zwycięstwami i 12 punktami. Kolejne miejsca zajęli: Bailando Trzebnica (3 zwycięstwa i 9 punktów), Błękitni Kaszyce Wielkie (3 zwycięstwa i 9 punktów) oraz Sparta Wszemirów (2 zwycięstwa i 6 punktów). Najlepszym strzelcem tej ligi z 37 bramkami okazał się Karol Nowak z drużyny Orły Górskiego, zaś najskuteczniejszym bramkarzem Grzegorz Popielas z drużyny Błękitni Kaszyce Wielkie.

Gumisie zwycięzcami Ligi Amatorskiej

W lidze amatorskiej wśród rywalizujących ze sobą drużyn znaleźli się: Gumisie, Legend Juniors, MKS Orzeł Prusice Juniorzy, Dolpasz Skokowa Juniorzy oraz PGR Ligota Strupińska.

Najwięcej zwycięstw w tej lidze, bo aż 6 z 19 punktami odniosła drużyna Gumisi, wygrywając ligę amatorską. Na II miejscu znalazła się drużyna Legend Juniors z 5 zwycięstwami i 17 punktami. Na kolejnych miejscach znaleźli się: MKS Orzeł Prusice Juniorzy (4 zwycięstwa i 13 punktów), Dolpasz Skokowa Juniorzy (3 zwycięstwa i 9 punktów)  oraz PGR Ligota Strupińska. 47 celnych strzałów z tej ligi oddał Patryk Lewandowski z drużyny Legend Juniors, zaś najlepiej bronił Sebastian Sadłowski również z Legend Juniors.

Uroczyste zakończenia prusickiej halówki miało miejsce w niedzielę 29 stycznia 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach, podczas którego Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz wręczył dyplomy, puchary i nagrody dla najlepszych drużyn i piłkarzy wspólnie z Sekretarzem Miasta i Gminy Prusice Grzegorzem Terebunem, Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Pawłem Grzybem oraz Radnymi Miasta i Gminy Prusice, jednocześnie pracownikami GOKIS Arturem Bagińskim i Kamilem Szydełko.

DL

Foto: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Prusicach


|