OSP w Pawłowie Trzebnickim otrzymało sprężarkę spalinową

Dorota Leń | Czwartek 22.12.2016 aktualizacja: 22.12.2016, 22:48
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz podczas spotkania ze strażakami Ochotniczych Straży Pożarnych we wtorek 20 grudnia 2016 roku Ochotniczej Straży Pożarnej z Pawłowa Trzebnickiego wręczył przenośną sprężarkę spalinową do napełniania butli powietrznych z systemem Auto – Stop, zakupioną w ramach realizowanego projektu przez Gminę Prusice „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Prusice poprzez zakup sprzętu technicznego dla OSP” w ramach konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2016”. Samorząd prusicki na zakup sprężarki pozyskał dotację z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego w wysokości 7500,00 zł, zaś całkowita kwota zakupionego sprzętu to 8820,90 zł.

- Projekt pod nazwą  „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Prusice poprzez zakup sprzętu technicznego dla OSP” miał na celu zakup wyposażenia technicznego dla OSP w Pawłowie Trzebnickim, które będzie służyć całej społeczności naszej Gminy i nie tylkopodkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, dodając:OSP w Pawłowie Trzebnickim znajduję się na granicy Gminy Prusice i Gminy Trzebnica, bardzo często bierze udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie drogi krajowej nr 5, na której bardzo często dochodzi do wypadków oraz na terenie  Gminy Trzebnica i ościennych gmin.

W ramach projektu została zakupiona przenośna sprężarka spalinowa do napełniania butli powietrznych z systemem Auto-Stop.

- Zakupiony sprzęt w ramach projektu wykorzystywany będzie przy działaniach ratowniczo-gaśniczych w trakcie których, wykorzystywane są aparaty ochronne układu oddechowego – opowiadają strażacy z OSP w Pawłowie Trzebnickim dodając:- Służy on do napełniania butli powietrznych na miejscu akcji..

Dzięki temu sprzętowi mieszkańcy Gminy Prusice będą mogli czuć się bezpieczni, ponieważ sprzęt ma na celu ratowanie życia i mienia osób poszkodowanych.

|