Podsumowano konkurs na legendę o zegarze miejskim

Bartosz Kurzepa | Wtorek 22.08.2017 aktualizacja: 22.08.2017, 09:45
W okresie wakacyjnym z inicjatywy Burmistrza Igora Bandrowicza mieszkańcy miasta i gminy zostali zaproszeni do udziału w konkursie na legendę o zegarze miejskim. Celem konkursu było zachęcenie mieszkańców naszej gminy do przypomnienia sobie najciekawszych historii zapamiętanych, zasłyszanych i stworzenie własnej nowej legendy, opartej na faktach z życia miasta i gminy.

Inspiracją miała być znajomość lokalnej tradycji, rozwinięcie zainteresowań literackich oraz rozbudzenie indywidualnych zdolności twórczych dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców. Każdy kto chciał i dysponował czasem mógł napisać ciekawą opowieść o naszym mieście lub gminie. W pracach można było oddać klimat miasta oraz zagłębić się w świat wyobraźni, musi przeplatać się z wątkami historii , teraźniejszości lub przyszłości Gminy Prusice.

Do konkursu zgłoszono cztery prace po dwie w obu kategoriach wiekowych. Prace cechowały niebanalne opisy stworzonych historii, zwroty akcji i ciekawe zakończenia. Jury konkursowe z ciekawością otwierało koperty i czytało nadesłane prace. Jednogłośnie nagrodzono wszystkie nadesłane prace młodzieży z terenu gminy. Nagrody w kategorii do 15 lat zdobyli: I miejsce - Antoni Skrzypiec z Prusic, Wyróżnienie - Natalia Wilk oraz Lena Kiepul ze Skokowej. Zaś w kategorii powyżej 15 lat: I miejsce - Jakub Żupiński z Pietrowic Małych,  Wyróżnienie - Klaudia Oświęcimska ze Świerzowa. Gratulujemy pomysłu i dziękujemy za nadesłanie pracy.

|