Promesa dla OSP w Pawłowie Trzebnickim odebrana

Dorota Leń | Niedziela 24.07.2016 aktualizacja: 24.07.2016, 23:32
W poniedziałek 18 lipca 2016 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego miało miejsce uroczyste wręczenie Promes Samorządu Województwa Dolnośląskiego dla gmin, które pozyskały środki finansowe w ramach w ramach konkursu „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2016”. Gratulacje z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i Wicemarszałek Ewy Mańkowskiej w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza odebrała Marzanna Jurzysta – Ziętek, Główny specjalista ds. funduszy strukturalnych w Referacie Funduszy Zewnętrznych Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach oraz Mateusz Matyja, Skarbnik OSP Pawłów Trzebnicki.

Dzięki staraniom Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza udało się Gminie Prusice pozyskać dofinansowanie w wysokości 7,5 tys. zł na realizację projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Prusice poprzez zakup sprzętu technicznego dla OSP” w ramach konkursu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2016”. Całkowita wartość projektu to 10 000,00 zł.

- Warto podkreślić, że Gmina Prusice znalazła się wśród 28 samorządów Dolnego Śląska, które otrzymały dotację w ramach konkursu „Poprawa Bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w  roku 2016” – zaznacza Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz

 Jest to kolejna dotacja Gminy Prusice od 2008 roku w ramach tego programu, gdyż w 2008 roku samorząd prusicki pozyskał dofinansowanie na zakup samochodu strażackiego w wysokości 100 000,00 zł, a w 2013 roku na sprzęt techniczny dla 4 OSP z terenu Gminy Prusice pozyskano 6000,00 zł.

- Projekt pod nazwą  „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Prusice poprzez zakup sprzętu technicznego dla OSP” ma na celu zakup wyposażenia technicznego dla OSP w Pawłowie Trzebnickim, które będzie służyć całej społeczności naszej Gminy i nie tylkopodkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz, dodając:OSP w Pawłowie Trzebnickim znajduję się na granicy Gminy Prusice i Gminy Trzebnica, bardzo często bierze udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie drogi krajowej nr 5, na której bardzo często dochodzi do wypadków oraz na terenie  Gminy Trzebnica i ościennych gmin.

W ramach projektu zostanie zakupiona przenośna sprężarka spalinowa do napełniania butli powietrznych z systemem Auto-Stop.

- Zakupiony sprzęt w ramach projektu wykorzystywany będzie przy działaniach ratowniczo-gaśniczych w trakcie których, wykorzystywane są aparaty ochronne układu oddechowego – opowiadają strażacy z OSP w Pawłowie Trzebnickim dodając:- Służy on do napełniania butli powietrznych na miejscu akcji. Na terenie Gminy Prusice żadna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej nie posiada jeszcze tego typu urządzenia.

Dzięki temu sprzętowi mieszkańcy Gminy Prusice będą mogli czuć się bezpieczni, ponieważ sprzęt ma na celu ratowanie życia i mienia osób poszkodowanych.

DL

Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie tekstów oraz zdjęć bez wiedzy i zgody Gminy Prusice oraz autora zabronione!


|