Prusice „Mierzyły Wysoko” i zebrały 16 tys. zł podczas 24. Finału WOŚP

Dorota Leń | Niedziela 17.01.2016 aktualizacja: 17.01.2016, 20:58
29 litrów krwi zebranych w ramach akcji krwiodawstwa „Nie bądź żyła oddaj krew”, Puchar Ligi Halowej 2015/2016 dla drużyny Błękitni Kaszyce Wielkie, koncert zespołu Im Fanki Tim, koncert zespołu Blues Menu, koncert Ady Maksymowicz z zespołem, koncert zespołu disco – polo NEXT, występ Kabaretu Czwarta Fala, interesujące licytacje, dzielnie kwestujący Wolontariusze, przepyszne ciasta, licznie zgromadzona publiczność w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach, przyjemna i taneczna atmosfera oraz światełko do Nieba na Rynku w Prusicach, a także w sumie zebrane 16 tys. złotych… to w skrócie podsumowanie 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Prusicach, który odbył się w niedzielę 10 stycznia 2016 roku pod hasłem „Mierzymy Wysoko” oraz pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza. Szef Sztabu WOŚP Paweł Grzyb podsumowując tegoroczny 24. Finał bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim, bez których to wydarzenia w Prusicach by się nie odbyło.

W niedzielę 10 stycznia 2016 roku od godzin rannych po raz 24. w całej Polsce grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem „Mierzymy Wysoko”. W tym roku zagrano na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pedriatycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej Seniorów.

W Prusicach nie było inaczej, gdyż Sztab WOŚP na czele z szefem Pawłem Grzybem pod honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Prusice Igora Bandrowicza zaplanował Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z wielkim rozmachem oraz z wieloma atrakcjami sportowymi, muzycznymi i humorystycznymi.

WOŚP grał w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach

Wolontariusze od rana zbierali do puszek pieniądze na 24. Finał WOŚP w Prusicach. Od godz. 10 w małej Sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach trwała akcja krwiodawstwa „Nie bądź żyła oddaj krew” zorganizowana wspólnie z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu . Z Prusic wyjechało w sumie 29 litrów krwi.

Główne atrakcje i wydarzenie podczas tegorocznego finału miały miejsce w Sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach. Jednak nie zabrakło akcentów sportowych, gdyż o godz. 13 na hali sportowej Zespołu Szkół w Prusicach odbył się Puchar Ligi Halowej 2015/2016. Zwycięzcami zostali piłkarze z Kaszyc Wielkich.

Część artystyczna rozpoczęła się występem zespołu IM Band Fanki Tim w składzie: Izabela Możdżeń – wokal, Przemek Orłowski – perkusja, Krzysiek Nartowski – bas, Jarek Majewski - gitara oraz Andrzej Tymczyj – klawisze. Muzycy wykonali znane standardy jazzowe, funkowe i bluesowe, a także swoje własne kompozycje.

Następnie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach wystąpił zespół Blues Menu, a tuż po nim swoje zdolności wokalne zaprezentowała mieszkanka naszej Gminy: Ada Maksymowicz razem z zespołem w składzie: Paweł Ulatowski oraz Robert Ściubilecki.


Gorąco i tanecznie, zarówno pod sceną, jak i na niej zrobiło się kilka minut po godz. 17, gdy swój koncert rozpoczął zespół Disco-Polo NEXT.

Pochodząca z Kostrzyna Wielkopolskiego formacja wykonała przed zgromadzoną publicznością takie hity, jak: Kochałem tylko ją, I Ty i ja czy też Przebaluję całą noc. Szczęśliwcy dostali również płyty zespołu.

Ostatnim punktem części artystycznej był występ Kabaretu Czwarta Fala. Na wszystkich przybyłych czekała spora dawka dobrego humoru. Brzuchy bolały od śmiechu każdego.

4810 zł z licytacji fantów, a w sumie dzięki wielkiej hojności 16 tys. zł.

Kulminacyjnym punktem 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Prusicach była wielka licytacja. Wśród przekazanych fantów znalazły się tort, serca słodkie, zegar, obrazy, książki, maskotki, zabawki, gadżety Śląska Wrocław, płyty oraz piłki nożne, a także inne interesujące przedmioty.

Poszczególne licytacje cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród zgromadzonych w Sali widowiskowej GOKiS, dzięki którym uzyskano 4810 zł.Na zakończenie tegorocznego finału również w Prusicach, tak jak w całej Polsce na Rynku w Prusicach miało miejsce tradycyjne światełko do nieba.  

Przez cały czas trwania finału w GOKiS chętni mogli nabyć pyszne wypieki i słodkie smakołyki, a także koszulki i inne gadżety WOŚPowe, z których dochód również został przeznaczony na WOŚP.

- Sztab WOŚP w Prusicach bardzo serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy Prusice Igorowi Bandrowiczowi za objęcie 24. Finału Patronatem Honorowym, a także wszystkim artystom, którzy wystąpili charytatywnie na prusickiej scenie oraz sponsorom, a także tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia – wolontariuszom, firmom i osobą wspierającym 24. Finał WOŚP – podkreśla Szef Sztabu WOŚP Paweł Grzyb dodając: - Dziękujemy również wszystkim za hojność i wielkie serca, dzięki czemu w tym roku w Prusicach zebrano 16 tys. zł.


Relację z WOŚP można obejrzeć na fanpage WOŚP w Prusicach:

https://www.facebook.com/Wospprusice

Więcej zdjęć z 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Prusicach można obejrzeć na fanpage WOŚP w Prusicach:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1066691466694521.1073741829.1049728708390797&type=3

 

Dorota Leń

Foto: Marcin Mazurkiewicz

|