Przedstawienie jasełkowe w Pawłowie Trzebnickim

Dorota Leń | Niedziela 12.02.2017 aktualizacja: 12.02.2017, 19:02
W niedzielę 29 stycznia 2017 roku świetlica wiejska w Pawłowie Trzebnickim zamieniła się w teatr, w którym na scenie występowali młodzi aktorzy, a oglądała ich z widowni licznie przybyła publiczność, a to wszystko za sprawą przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez dzieci, rodziców, Sołtys Ewelinę Fajer, Radę Sołecką oraz członków Stowarzyszenia Aktywni Pawłów Trzebnickich na czele z Żanetą Błaszak.

W uroczystym spotkaniu jasełkowym w Pawłowie Trzebnickim uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz, Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Prusice Zbigniew Ziomek, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach Paweł Grzyb oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Wiraszka.

Po uroczystym przedstawieniu jasełkowym Burmistrz Igor Bandrowicz wspólnie z Przewodniczącym Rady Zbigniewem Ziomkiem zaprosili młodych artystów, aby podjęli wyzwanie i wystawili w przyszłych latach jasełka gminne na deskach Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Prusicach, do których zostanie zaproszony również chór VOX Domini, który zadba o oprawę muzyczną.

Spotkanie było również doskonałą okazją do powitania na ziemi prusickiej księdza Piotra Wojciechowskiego SDS, nowego Proboszcza Parafii p.w. św. Michała Archanioła we Wszemirowie.

dl

|