Rozpoczęcie roku szkolnego

Daniela Bacańska | Poniedziałek 04.09.2017 aktualizacja: 05.09.2017, 08:21
W poniedziałek, 4 września, po wakacyjnej przerwie uczniowie Gminy Prusice rozpoczęli nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież rozpoczynają naukę zgodnie z nowa reformą edukacji obowiązującą od 2017 roku. Czekają zmiany, ale dyrektorzy oraz grono pedagogiczne od wielu miesięcy przygotowywało się do tej zmiany i mamy nadzieję, że przedmiotowa zmiana będzie owocować w przyszłości. Została otwarta nowa karta historii szkolnictwa, nie tylko w naszej gminie. Życzymy powodzenia.

Tegoroczny rok szkolny to niezwykłe wydarzenie szczególnie dla uczniów klas I, którzy od dzisiaj rozpoczynają swoją prawdziwą przygodę z nauką. W Prusicach dzieci już o godzinie 8:00 spotkały się na Mszy św. w Kościele św. Jakuba, gdzie otrzymały błogosławieństwo na kolejne 10 miesięcy ciężkiej nauki. O godzinie 9:00 wszyscy przemieścili się na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na teren szkoły. Pierwszoklasiści odbyli swoje pierwsze spotkanie z wychowawcami oraz nowopoznanymi koleżankami i kolegami. Podobnie jak wszyscy inni uczniowie szkoły, otrzymali informację na temat obowiązującego ich planu lekcji oraz organizacji pracy szkoły w bieżącym roku szkolnym. Wszyscy radośnie powitali nowy rok szkolny, a szczególnie ci najmłodsi.  

,,Bardzo się cieszymy, że idziemy do I klasy, poznamy nową panią, która będzie nas uczyła oraz koleżanki i kolegów. Będziemy się uczyć pisać i czytać” - powiedziały nam przed szkołą pierwszoklasistki Amelia oraz Julia z klasy I z Zespołu Szkół w Prusicach. Dziewczynki były bardzo przejęte tym dniem, oby trwało to jak najdłużej – czego życzymy uczennicom.

Z powrotu do szkoły cieszyła się Zuzia z klasy II, która powiedziała nam: ,,Cieszę się, że po wakacjach wracam do szkoły, ponieważ znowu zobaczę się z moimi koleżankami i kolegami. Będziemy się uczyć oraz miło spędzać czas na przerwach” – i tu zagościł wspaniały uśmiech na twarzy uczennicy.

Takie samo rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbyło się również w Szkole Podstawowej w Skokowej oraz Szkole Podstawowej w Piotrkowicach.  W rozpoczęciu roku szkolnego uczestniczyli licznie rodzice, dziadkowie oraz opiekunowie dzieci i młodzieży. Na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego był obecny Burmistrz Igor Bandrowicz oraz Przedstawiciele Władz Samorządu,Radni Rady Miasta i Gminy Prusice oraz i Pracownicy Oświaty UMiG w Prusicach. „Wszystkim uczniom, składam najlepsze życzenia, aby zdobywanie wiedzy było przygodą, rozwojem uzdolnień oraz zainteresowań. Niech szkoła będzie miejscem radości i wielu prawdziwych przyjaźni. Dyrektorom, Gronu Nauczycielskiemu oraz wszystkim pracownikom szkół życzę, by był to rok spokojnej i satysfakcjonującej pracy, a Rodzicom wiele nadziei związanych z przyszłością dzieci i młodzieży” – powiedział Burmistrz z okazji nowego roku szkolnego 2017/2018.

Życzymy uczniom wiele sukcesów w nauce, a nauczycielom siły na wszystkie dni szkolne.

|