Samorząd u progu zmian czyli III Dolnośląski Kongres Samorządowy

Dorota Leń | Niedziela 23.04.2017 aktualizacja: 23.04.2017, 12:52
Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz w środę 12 kwietnia 2017 roku uczestniczył w III Dolnośląskim Kongresie Samorządowym, który odbył się we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia pod hasłem „Samorząd. Reforma czy likwidacja?”, zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a prowadzony przez dziennikarza i prezentera telewizyjnego Piotra Kraśko.

Gminę Prusice na Kongresie reprezentował Burmistrz Miasta i Gminy Prusice Igor Bandrowicz oraz Sekretarz Miasta i Gminy Prusice Grzegorz Terebun wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy w Prusicach.

- Podczas III Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego odbyły się trzy tematyczne panele dyskusyjne pod hasłami „Samorząd u progu zmian”, „Czas na kolej” oraz „Wieś 2.0 – kierunki rozwoju wsi dolnośląskiej”podkreśla Burmistrz Igor Bandrowicz, dodając: -  Są to bardzo ważne tematy dla naszej Gminy, jak i jej mieszkańców.

Dolnośląski Kongres był również świetną okazją do wymiany myśli i poznania dobrych praktyk dotyczących funkcjonowania lokalnych samorządów.

Kongres - i grono panelistów, a także tematyka paneli dyskusyjnych - zgromadził we Wrocławskim Centrum Kongresowym ponad 500 osób z całego Dolnego Śląska związanych z samorządami na każdej płaszczyźnie.

|